Upokojil se je prvi Švicar v zgodovini lige NBA

Košarka 4. Apr 202118:33 0 komentarjev
Takashi Aoyama/Getty Images

Švicarski košarkar Thabo Sefolosha se je po poročanju New Zurich Times pri 36 letih poslovil od aktivnega igranja košarke.

Švicarski mediji so leta 2013 Sefolosha proglasili za najboljšega košarkarja v zgodovini te države pa čeprav je zdaj bolj verjetno da ta naziv nekako pripada centru Atlante Hawks Clintu Capeli.

Sefolosha je bil v ligi NBA od leta 2006 potem, ko je bil v prvem krogu izbran kot 13. Igral je za Chicago Bulls, Oklahoma City Thunder, Atlanta Hawks, Utah Jazz in Houston Rockets.

Leta 2010 je bil izbran v drugo najboljšo peterko lige, njegova najboljša sezona pa je bila sezona 2009/10, ko je kot član prve peterke za Oklahomo v povprečju na tekmo beležil 8,5 točk in 5,2 skoka.

Pred odhodom v ligo NBA je igral za Tege Riviera, Elan Chalon in Angelico Biella. Leta 2011 je bil tudi član turškega Fenerbahčeja.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!