Utah nadaljuje serijo, Atlanta ustavila Clipperse

Košarka 27. Jan 20218:24 0 komentarjev
Trae Young
Kevin C. Cox/Getty Images

Kawhi Leonard in Paul George sta morala zaradi protokola zaradi omejevanja epidemije koronavirusa izpustiti obračun proti Atlanti, kar so Trae Young in soigralci znali izkoristiti. Utah Jazz so proti New York Knicks vpisali deveto zaporedno zmago.

Ob Kawhiju Leonardu in Paulu Georgeu je zaradi težav z desnim kolenom manjkal tudi Patrick Beverley. Čeprav je kar sedem igralcev LA Clippers doseglo vsaj 10 točk, niso uspeli nadomestiti odsotnost treh članov začetne postave. Atlanta je prvi polčas sicer izgubila s šetimi točkami razlike (43:48), v drugem delu pa uspela spreobrniti potek srečanja. Domači so na koncu slavili s 108:99 in prekinili niz sedmih zaporednih zmag gostov.

Trae Young je k zmagi prispeval 38 točk, Hunter se je zaustavil pri 22, Huerter in Clint Capela (tudi 18 skokov) pa sta jih dodala 13.

Za razliko od Clippersov, so niz zmag uspešno nadaljevali košarkarji Utaha, ki so za deveto zaporedno zmago s 108:94 odpravili New York. Rudy Gobert je dosegel 18 točk, zbral 19 skokov in dodal še štiri blokade.

Na zadnji sinočnji tekmi je bil Houston s 107:88 boljši od Washingtona. John Wall je dosegel 24 točke, na drugi strani pa Bradley Beal 33.