Košarka 3. Maj 20217:20 > 7:28 0 komentarjev
Luka Dončić
Luka Dončić (izrezek zaslona)

V Ligi NBA sta bila na delu dva slovenska košarkarja. Luka Dončić je z Dallas Mavericks izgubil na domačem parketu proti Sacramento Kings, tekmo pa je v zaključku zaznamovala izključitev slovenskega zvezdnika. Uspešnejši je bil Goran Dragić, Vročica se je veselila zmage v Charlottu.

Luka Dončić je bil izključen 31 sekund pred koncem tekme ob zaostanku Dallasa 97:110, potem ko je prejel še drugo tehnično napako. S 30 točkami znova prvi strelec Dallasa se je čudil sodniški odločitvi, ki je nista razumela niti ameriška komentatorja. Zaradi prigovarjanja sodnikom je moral parket zapustiti tudi trener Dallasa Rick Carlisle.

Ob minuti odmora sem vrgel žogo na koš, morda sem jo dobil zato. Če je to razlog, ne vem, kaj naj rečem,” je po tekmi drugo tehnično napako komentiral Luka, ki niti sam ni dobro vedel, kaj je sploh bil razlog za izključitev. Prvo je prejel zaradi ugovarjanja sodnikom, ko se ni strinjal z dosojeno osebno napako v napadu.

Izključitev Luke Dončića

Dallas je sicer zastajal celoten drugi polčas, potem ko se je Sacramento odlepil že v drugi četrtini. Še najbližje so Mavericksi prišli sredi zadnje četrtine, ko so se po trojki Treya Burka približali na pet točk zaostanka, a je Sacramento hitro znova ušel na varno prednost.

Luka je tako le dan po odlični predstavi proti Washingtonu, ko je vpisal rekordni 20 podaj, odigral slabšo partijo. Čeprav je zbral 30 točk, je tokrat v statistiko dodal še šest podaj in prav toliko izgubljenih žog. S 15 tehničnimi napakami v letošnji sezoni pa je le še eno oddaljen od prepovedi nastopa na eni tekmi.

O tem se pogovarjamo, ga opozarjamo. Tudi sam sem bil slab zgled, saj sem danes dobil dve tehnični napaki. Zanimivo, to sezono sem prejel štiri, prav vse mi je podelil isti sodnik. Razumni ljudje bi se morali včasih tudi strinjati, da se ne stirnjamo,” je po tekmi jezo stresal Carlisle. “Ne bom več dobil tehnične napake,” se je zavezal Luka.

Položaj na lestvici Zahodne konference se je tako znova bolj zakompliciral. Dallas, LA Lakers in Portland imajo od petega do sedmega mesta enako število zmag in porazov (36-28). Spomnimo, sedmo mesto pelje v dodatne kvalifikacije za končnico, prvih šest tja potuje neposredno. Dallas do konca rednega dela sezona čaka še osem tekem.

Zmaga Miamija

Bolje je tokrat šlo Goranu Dragiću. V Charlottu je s klopi prispeval 18 točk in dve podaji v 30 minutah igre, Vročica pa je v času, ki ga je preživel na parketu dala 11 točk več od tekmecev. Prvi strelec je bil sicer Bam Adebayo, ki je zbral 20 točk.

Vrhunci Gorana Dragića proti Charlottu

Miami se je z zmago utrdil na šestem mestu Vzhodne konference, kjer je prehitel Boston Celtics, ki so tokrat doma izgubili proti Portlandu.