Olimpija si je s porazom proti Zvezdi otežila položaj

Košarka 18. Apr 202118:52 > 19:08 0 komentarjev
Cedevita Olimpija proti Crveni Zvezdi
KK Cedevita Olimpija

Cedevita Olimpija je v Ligi ABA še drugič v petih dneh izgubila proti Crveni zvezdi in jo tako v zadnjih dveh krogih čaka še trd boj za preboj v končnico. Zmajem je ponagajal tudi izid črnogorskega obračuna v Baru, ki ga je dobil Mornar.

Obračun v Stožicah je bil izenačen do sredine druge četrtine (30:32), ko se je razigral ameriški branilec Jordan Loyd in poskrbel za naslednjih devet točk gostov. Zvezda je drugo četrtino dobila z izidom 9:24 in na polčas odšla s +12.

Srbi so vroči ostali tudi po odmoru in si po košu Ognjena Dobrića priigrali že 17 točk prednosti (32:49). A zmaji se niso predali, najprej so se približali po trojkah Kendricka Perryja in Jarroda Jonesa, nato pa po treh zadetih prostih metih Jake Blažiča pred koncem tretje četrtine zaostanek zmanjšali na vsega štiri točke.

Obetala se je zanimiva zadnja četrtina, a so gostje z nekaj zadetimi meti iz zahtevnih položajev, predvsem je tu blestel Dobrić, strli odpor Olimpije. Zmaji so tako po nesrečnem porazu v Beogradu sredi prejšnjega tedna (82:81), ko so odigrali preloženo tekmo 11. kroga, doživeli še drugi zaporedni poraz proti Crveni zvezdi, tokrat z 72:89.

Prvi strelec tekme je bil Perry z 29 točkami, zadel je kar šest trojk. Na drugi strani je bil najbolj učinkovit Dobrić, prav tako je zadel šest mestov za tri točke.

S tem se je položaj na lestvici dodatno zakomopliciral z zmago Mornarja proti Budučnosti. Ljubljančani imajo na 5. mestu zdaj 17 zmag in 7 porazov, Mornar pred njimi zmago več, a so tudi odigrali eno tekmo več. Olimpija ima boljši medsebojni izkupiček, torej jim za 4. mesto zadošča enako število zmag. Mornar do konca sezone igra le še proti Igokei, medtem ko Olimpijo čakata Cibona in Mega. Če Mornar premaga Igokeo, mora Olimpija za preboj v končnico dobiti obe preostali tekmi.

V končnico so se že uvrstili Crvena zvezda, Igokea in Budučnost.