Dober prvi polčas premalo za zmago nad prvakom Italije

Petrol Olimpija/Twitter

V 5. krogu FIBA Lige prvakov je slovenski prvak, Petrol Olimpija, v Stožicah izgubila proti italijanskemu prvaku, ekipo Umana Reyer iz Benetk (66:76).

Ljubljančani so v prvi četrtini po trojki Gregorja Hrovata prišli do dvomestne prednosti (20:10). V drugi četrtini so se Benečani približali, a je Olimpija vseeno spet zbežala na +10 (28:18). Gostje so po nekaj zaporednih koših in nešportni osebni napaki Dražena Bubnića zaostajali le še za tri točke (29:26), a je nato kapetan Olimpije dosegel štiri zaporedne točke (33:26). Vztrajni gostje so se do konca prvega polčasa le uspeli približati Olimpiji (36:31).

Po vrnitvi na parket so Italijani zaigrali tako, kot najboljše znajo in dokazali, da razmerje 3-1 po štirih srečanjih ni naključje. Izboljšali so met iz igre, in po dveh minutah ujeli Ljubljančane (36:36) ter jih tudi prehiteli.

Olimpija je v zadnji četrtini uspela zagroziti (50:52), a so se Benečani na krilih Ressa, ki je zadel dve pomembni trojki spet oddaljila (57:65), trojko je dodal še Orelik in Italijani so prvič na tekmi prišli do dvomestne prednosti ter jo zadržali vse do konca. Na semaforju se je po 40 minutah zasvetlikal rezultat 66:76.

Najboljši strelec pri “zmajih” je bil tokrat z 20 točkami Jordan Morgan, medtem ko je bil pri gostih najučinkovitejši Litovec Gediminas Orelik s 17 točkami.