Oslabljena Olimpija doma do zmage proti Strasbourgu

Petrol Olimpija je pred domačimi gledalci v košarkaški ligi prvakov prišla do svoje tretje zmage proti Strasbourgu z 78:77.

Petrol Olimpija je tekmo proti Strasbourgu odigrala močno oslabljena, saj so manjkali oboleli Gregor Hrovat in poškodovani Erjon Kastrati, Bojan Radulović in Taylor Battle, a vseeno prišla do svoje tretje zmage v tem tekmovanju. Padel je prvouvrščeni Strasbourg.

Kljub oslabljeni ekipi zeleno-belih so se naši v prvem polčasu dobro držali, saj so vseskozi držali priključek s Francozi. Prvo četrtino so izgubili za dve točki in drugo za tri na odmor v Stožicah pa so odšli z zaostankom 37:32.

V drugem polčasu pa je sledil preobrat, najprej so se zmaji v tretji četrtini gostom približali na vsega dve točki, v zadnji pa povedli in kljub razburljivi končnici prišli do minimalne zmage s točko prednosti, kar jih še vedno ohranja v igri za napredovanje v tem tekmovanju.

Pri Petrol Olimpiji so bili s 13 točkami najboljši strelci Devin Oliver, Jan Špan in Domen Lorbek.