Petrol Olimpija brez pravega odpora proti Italijanom

Petrol Olimpija je na tekmi 12. kroga košarkaške lige prvakov izgubila v Italiji proti Reyer Venezii z rezultatom 84:67.

Pri ljubljanski Petrol Olimpiji so se v Italiji morali znajti brez poškodovanih Devina Oliverja in Domna Lorbka, ki sta poškodovana.

Ljubljančanom, ki so pod vodstvom Zorana Martića slavili zgolj na dveh tekmah in se nikakor ne morejo dvigniti v formi so tokrat izgubili še v gosteh s konkretno razliko je bila boljša italijanska Venezia.

Zmaji so se dokaj dostojno domačinom upirali zgolj v prvem polčasu, po katerem so zaostajali za štiri točke, potem, ko so bili v drugi četrtini celo boljši nasprotnik od Italijanov za točko. V tretji četrtini pa je sledil razpad sistema, ki je na koncu zeleno-bele tudi stal zmage, saj so dosegli zgolj 12 točk prejeli pa jih kar 23. V zaključku srečanja so domačini tekmo mirno pripeljali do konca in zasluženo tudi slavili.

Edina svetla točka zmajev je bil nekdanji kapetan Gregor Hrovat, ki je dosegel 24 točk, dodal še 6 skokov in 4 podaje.