Zmaji s porazom vzeli slovo od Lige prvakov

Petrol Olimpija

Na zadnji tekmi sezone v FIBA ligi prvakov je Petrol Olimpija klonila pri zadnjeuvrščeni ekipi Rosa Radom. Poljski predstavnik je zmaje ugnal s 75:58.

Varovanci Zorana Martića so bili celo tekmo zraven, še na začetku zadnje četrtine vodili za 2 točki, potem pa v odločilnih trenutkih popustili in Poljakom dovolili priti še do druge zmage v sezone. Rosa Radom je pred tem namreč premagala le še Banvit.

Izlet na Poljsko je skazila tudi poškodba Roka Badžima, ki si je v prvem polčasu zlomil nos in moral oditi na lokalno urgenco. Petrol Olimpija tekmovanje končuje na sedmem mestu v osemčlanski skupini, z bilanco 4-10 pa so prehiteli le današnje tekmece.

Jordan Morgan je biltokrat  s 17 točkami najučinkovitejši pri Olimpiji, za domače je Kevin Punter dosegel 27 točk. Zmaji so na Poljskem igrali brez Mirze Begića, Domna Lorbka in Erjona Kastratija.