Tesen in zaskrbljujoč poraz Olimpije v Grčiji

Uncategorized 17. Okt 201819:33 > 19:35
Petrol Olimpija

Košarkarji Petrol Olimpije so v drugem kolu Lige prvakov na gostovanju v grškem Patrasu doživeli drugi zaporedni poraz. V zadnjih sekundah tekme je met za zmago zgrešil Miha Lapornik, Promitheas Patras pa je slavil zmago z 79:77.

Olimpija je danes v Grčiji izgubila še svojo drugo tekmo v FIBA Liga prvakov. Po domačem porazu proti Strasbourgu je bil tokrat z 79:77 boljši še grški Prometheus.

Petrol Olimpija je bila v prvem polčasu v prednosti. Bili so dokaj dobro strelsko razpoloženi in vseskozi tudi vodili. Na odmor so odšli s prednostjo 42:37. V druzgem polčasu pa so se pojavile težave zmajev, ki so imeli vse več težav v igri in tudi v napadu. Prometheus je v tretji četrtini že prišel do vodstva, a vseeno pred zadnjimi desetimi minutami še zaostajal.

Nekako tako je bilo do sredine zadnje četrtine, ko so domači zopet povedli in prednosti niso več izpustili iz rok. V zaključku srečanja je Olimpija prišla s trojko do točke zaostanka, domači so nato zadeli samo en prosti met, a še vedno vodili z 79:77. Olimpija je imela na voljo zadnji napad, a je Miha Lapornik zgrešil trojko za zmago.

Pri Ljubljančanih sta blestela predvsem Scottie Reynolds in Lapornik, ki sta dosegla 17. točk. 14 jih je dodal še Marvin Jones.

PROMITHEAS PATRAS 79:77 PETROL OLIMPIJA (17:20, 20:22, 23:19, 19:16)
Reynolds 17 (8 podaj, 4 skoki), Jones 14 (7 skokov), Lapornik 17, Begić 7 (5 skokov), Mesiček 8 (5 podaj), Bubnić, Lazić 2, Šamanić 4 (7 skokov), Badžim 2, Sanon, Rebec, Radulović 6 (5 skokov).