Borbena Olimpija v Italiji popustila v končnici tekme

Uncategorized 9. Jan 201922:36 > 22:40
Facebook

Borbeni Zmaji so v 10. kolu košarkarske Lige prvakov na gostovanju v Bologni doživeli tesen poraz proti domačemu Virtusu, z rezultatom 87:84.

Petrol Olimpija je bila na današnjem gostovanju v Italiji odpisana še preden se je tekma pričela. A so Ljubljančani presenetili prav vse in mnoge pustili odprtih ust predvsem z zelo borbeno igro, ki pa na koncu ni bila dovolj za zmago.

Ljubljančani so odlično odprli tekmo in zelo hitro pobegnili na +10, na koncu so prav s takšno razliko tudi dobili prvo četrtino. V drugi se je Olimpijo dobro držala vse nekje do polovice, ko je Bologna pokazala svojo moč in v samo nekaj napadih prišla do zaostanka samo dveh točk. Naši so sicer na odmor odšli z rezultatom 41:37.

V tretji četrtini je Olimpija držala svojo prednost in Italijanom pokazala, da se jim v boju za današnjo zmago ne piše nič dobrega. Za zeleno-bele je dobro kazalo tudi v zadnji četrtini vse do polovice, ko so še vodili s 75:72. Potem pa so domači stvari vzeli v svoje roke in z delnim izzidom 10:0 prišli do prednosti +7. Naši so sicer imeli priložnost, da bi se vrnili predvsem zaradi danes odličnega Mirze Begiča (19 točk), a so imeli v zaključku nekaj smole in tudi nezbranosti, predvsem Luka Šamanič, ki je najprej zgrešil “zicer” in malce kasneje še izgubil žogo. Virtus Bologna je na koncu slavila s 87:84.

VIRTUS BOLOGNA 87:84 PETROL OLIMPIJA (13:23, 24:18, 24:22, 26:21)