Grčija: Olympiacos odpihnil "Zelene deteljice"

Uncategorized 17. Okt 201620:10 > 20:14
Getty Image

Košarkarji Olympiacosa so v Dvorani miru in prijateljstva v Pireju osramotili svoje večne tekmece, ekipo Panathinaikosa, in tekmo dobil s 25 točkami razlike, 88:63.

Rdeče-beli iz Pireja so dobili vse štiri četrtine tekme in na prvi tekmi grškega košarkarskega prvenstva nepričakovano zlahka prišli do prve zmage proti večnim rivalom.

Zmagovalec je bil praktično odločen že po prvem polčasu, ko je Olypiacos vodil s 50:32. Panathinaikos v nadaljevanje tekme ni uspel priti niti blizu, kaj šele na ulovljivo prednost, na koncu srečanja je razlika narasla že na 28 točk prednosti Olympiacosa.

Giorgios Printezis je bil najučinkovitejši posameznik obračuna z 18 točkami in 5 skoki, Green je dodal 14 točk in 4 skoke in Matt Lojeski 15 točk in 9 skokov. Glavni zvezdnik Olympiacosa Vassilis Spanoulis je imel slab večer in iz igre metal 0/7, je pa dodal 7 podaj.

V gostujočem moštvu je bil najboljši strelec Ioannis Bouroussis z 12 točkami, 10 sta jih dodala Chris Singleton in James Gist.