Zoran Dragič do konca sezone v dresu Trsta

Uncategorized 10. Jan 201912:50 > 12:58
Turkish Airlines EuroLeague

Slovenski reprezentant Zoran Dragić se bo po poškodbi kolena na parket vrnil kot član italijanskega prvoligaša Pallacanestro Trieste, s katerim je v torek podpisal pogodbo do konca sezone.

Klub iz Trsta je postal deseti delodajalec Zorana Dragića. Po začetkih v dresu Ilirije se je kalil pri ljubljanskem Slovanu ter nato zablestel kot član novomeške Krke. V tujini je igral za Unicajo iz Malage, Himki, AJ Milano, Anadolu Efes ter v ligi NBA za Phoenix in Miami.

Kariero 29-letnega Ljubljančana je že dvakrat prekinila poškodba kolena. Prvič se je poškodoval 27. februarja 2017 kot član Milana, ko si je poškodoval vezi desnega kolena. Skoraj natančno leto dni pozneje je bil podobne usode deležen kot član Anadolu Efesa. Po operaciji si je vzel dolgo časa za rehabilitacijo, del treningov pa opravil tudi s slovensko reprezentanco ter individualno s selektorjem Radom Trifunovićem.

Dragića v italijanskem prvenstvu v nedeljo čaka obračun proti nekdanjemu kluba iz Milana, ki ga je pred kratkim okrepil Alen Omić.