Uradno: Messina trener in športni direktor Armanija

Uncategorized 11. Jun 201912:06 > 18:11
Ezra Shaw, Getty Images Sport

Legendarni Ettore Messina je novi trener in športni direktor italijanskega kluba Emporio Armani. Dosedanji pomočnik Gregga Popovicha pri San Antoniu je nasledil Simoneja Pianigianija.

Ettore Messina je z italijanskim klubom podpisal večletno pogodbo. Z njegovim prihodom so v Milanu zagotovo potrdili, da bodo v prihodnosti želeli seči po samem vrhu v Evropi.

58-letni Italijan se je sporazumno razšel s San Antonijem. Poleg trenerskega posla pa bo opravljal še vlogo športnega direktorja.

Messina je trenersko kariero začel pri Virtusu iz Bologne s katerim je osvojil dve od skupno štirih naslovov v Evroligi. Ostala dva je osvojil, ko je vodil CSKA iz Moskve.

Poleg tega je deloval tudi pri Benettonu in Real Madridu, bil pa je tudi svetovalec pri NBA moštvu Los Angeles Lakers.

Emporio Armani v pretekli sezoni ni uspel ubraniti naslova državnega prvaka. Prav tako se niso uspeli uvrstiti med najboljših 16 v Evroligi.