Navarro se iz igrišča seli v pisarno Barcelone

fiba.basketball

Legendarni španski košarkar Juan Carlos Navarro je tudi uradno končal izjemno uspešno kariero, ki jo bo kot funkcionar nadaljeval v pisarnah svoje Barcelone.

Juan Carlos Navarro se iz igrišč poslavlja po dveh desetletjih, v katerih je osvojil praktično vse lovorike tako na klubski kot reprezentančni ravni.

Celotno sezono je preživel pri Barceloni z izjemo sezone 2007/08, ko je v ligi NBA nastopal za Memphis.

Navarro je bil izbran za najkoristnejšega igralca evropskega prvenstva leta 2011, s Španijo je dvakrat slavil na EuroBasketu, enkrat na svetovnem prvenstvu, medtem ko je bil z Barcelono dvakrat najboljši v Evroligi.

Že lanskega septembra je s Katalonci podpisal pogodbo, po kateri bo po koncu igralske kariere prevzel eno od funkcij v klubskih pisarnah.

Zaradi svojega izjemenga meta, bo med ljubitelji košarke v spominu vselej ostal znan po vzedvku “La Bomba”.