Pascual: "Navarro si je zaslužil več''

fiba.basketball

Trener Panathinaikosa Xavi Pascual je dejal, da je zdaj že bivši košarkar Barcelone Juan Carlos Navarro pustil neizbrisljiv pečat v zgodovini katalonskega kluba.

Slavni španski košarkar je končal igralsko kariero, od naslednje sezone dalje bo opravljal vlogo funkcionarja v ekipi Barcelone.

Za Navarrom je 20-letna igralska kariera, tekom katere je osvojil vse klubske in reprezentančne lovorike.

Celotno kariero je preživel v Barci, razen v sezoni 2007/2008, ko je igral v NBA za Memphis Grizzlies.

Pascual je bil glavni trener na klopi Barcelone osem let, pred tem pa je opravljal delo pomočnika in trenerja B ekipe.

Bil sem pripravljen, da pošljem ponudbo zanj, a na koncu do tega ni prišlo. On je gotovo najboljši igralec, ki sem ga treniral. Mislim, da si je zaslužil več. Na koncu se je odločil za upokojitev od profesionalnega športa. Nisem vesel zaradi tega, ne bi bilo treba tako. Mislim, da si je zaslužil več. Vendar živim daleč od Barcelone in mogoče ne razumem najbolje vseh okoliščin,” je povedal Pascual na prvem treningu Panathinaikosa v novi sezoni, ki je bila odprta za medije.

Pascual je z Navarrom osvojil Evroligo leta 2010, skupaj pa sta osvojila še lovoriko ACB lige, Kraljevi pokal in Superpokal.

Navarro je bil MVP Evrobasketa 2011, z reprezentanco Španije ima dva evropska naslova in osvojeno eno Svetovno prvenstvo, z Barcelono pa je dvakrat osvojil Evroligo.

Še septembra lansko leto je podpisal pogodbo s katalonskim klubom, kjer bo po upokojitvi prevzel funkcijo v klubu.

Ljubiteljem košarke bo ostal v spominu po vzdevku La Bomba, zaradi karakternega meta.