Navarru v čast upokojili dres s številko enajst

getty images/david ramos

Košarkarski klub Barcelona bo v prihodnji sezoni zaigrala brez legendarnega Juana Carlosa Navarra, ki odhaja v pokoj. V čast velikanu evropske košarke, so pri katalonskemu velikanu upokojili dres z njegovo številko.

Juan Carlos Navarro je ob koncu lanske sezone končal s profesionalno kariero in v pokoj odšel kot najtrofejnejši košarkar Barcelone. Ostrostrelec je z Barco osvojil kar 35 trofej, tudi po upokojitvi pa ostaja v košarki.

Navarro je sicer pojasnil, da je želel nadaljevati s kariero, a so ga v klubu prepričali, da je prišel pravi čas za slovo.

Na začetku mi ni bilo všeč, da so od mene zahtevali, da se poslovim od nečesa, kar sem z užitkom delal ogromno let. Stvari bi se lahko razpletle drugače, a to je zdaj že preteklost. Enkrat se je moralo končati. Zdaj bom klubu pomagal na drug način, še vedno sem zelo motiviran,” je povedal Navarro.

Priljubljeni “La Bomba” je z izjemo ene sezone v Ligi NBA pri Memphisu, vso kariero igral za Barcelono. Ob vseh lovorikah naj izpostavimo dva naslova v Evroligi, osem naslovov v španskem državnem prvenstvu in sedem naslovov v kraljevem pokalu.

S špansko reprezentance je osvojil tri olimpijske medalje, leta 2006 je na japonskem postal svetovni prvak, ima pa tudi šest medalj z evropskih prvenstvev.

Navarro se je med slovesnostjo pošalil tudi na račun Paua Gasola, ki trenutno igra za San Antonio Spurse. Navarro je dejal, da ga ni mogel več čakati, da pride v Barcelono, zato se je moral upokojiti.