Perez: Moje sanje so, da Real igra v NBA

Quality Sport Images/Getty Images

Predsednik madridskega Reala Florenitno Perez je odkril, da želi kraljevi klub s svojo košarkarsko sekcijo v prihodnosti zaigrati v Ligi NBA. Ali v sedanjem formatu ali skozi posebno novoustavljeno divizijo.

V košarki igramo veliko tekem brez pomena. Bolje bi bilo, da imamo generalno manj dvobojev, vendar močnejših. Do sedaj smo bili posvečeni igranju v Evroligi, toda moje sanje so, da vidim Real v Ligi NBA. Zanimal sem se, da igramo v Vzhodni konferenci, vendar sem dobil odgovor, da je to zelo daleč,” je razkril predsednik Reala Florentino Perez.

Glavno oviro na poti do Lige NBA, Realu predstavlja potovanje, saj je Madrid od New Yorka oddaljen 5600 kilometrov, medtem ko je razdalja med New Yorkom in Los Angelesom 4000 kilometrov. Perez ima rešitev tudi za tovrstno težavo.

Ustanovimo evropsko divizijo, v kateri bi sodelovale nekatere od največjih evropskih ekip. Druge ekipe iz Španije nimajo zanimanja za kaj takšnega, toda so grški in turški klubi, ki se zelo zanimajo za to idejo.”

Kot morda celo najpomembnejši razlog, zakaj bi tudi Liga NBA morala resno razmišljati o kontroverzni ideji, predsednik kraljevega kluba izpostavlja naslednje: “Zgolj dva NBA kluba imata več sledilcev na družabnih omrežjih od nas.”