Real po podaljšku do finala, Dončić spet vrhunsko

Uncategorized 18. Feb 201720:38 > 20:39
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji madridskega Reala so se stežka uvrstili v finale Kraljevega pokala Španije. Po podaljšku so v Vitorii s 103:99 premagali domačo Baskonio.

“Kraljevi klub” je tudi do četrtfinala prišel po petminutnem dodatku, tokrat pa ga je pred porazom rešil Sergio Llull, ki je 35 sekund pred koncem rednega dela zadel trojko. Sledil je zgrešen met Shane Larkina z razdalje.

V podaljšku so Madridčani proti domačinom zaključnega turnirja odigrali precej bolje, imeli v nekem trenutku že 6 točk prednosti in si zagotovili možnost, da pokal še 27. pripeljejo v madridske vitrine.

Najboljši v vrstah je bil, poleg Llulla, slovenski košarkar Luka Dončić. Oba sta zabeležila 23 točk, naš reprezentant pa je v statistiko vpisal še 6 skokov in 3 asistence. Anthony Randolph je dodal 20 točk.

Za drugo mesto v jutrišnjem finalu igrata Barcelona in Valencia.