Edo in Jaka iz karantene: Pustite nam igrati!

Eurocup 9. Okt 202014:19 > 14:24
Cedevita Olimpija/Jurij Kodrun

Košarkarji Cedevite Olimpije so v karanteni, ker je bil eden izmed članov ekipe pozitiven na koronavirus. Slovenska ekipa je zato z uradnim rezultatom 0:20 izgubila tekmo v Eurocupu proti Bursi.

Cedeviti Olimpiji grozi, da bo izgubila tudi naslednjo tekmo v tem tekmovanju proti Gran Canarii, prihodnji konec tedna pa bi morala v ligi ABA gostiti Primorsko

“S ponosom smo vedno in povsod nosili dres Slovenije. Zdaj smo zaradi ukrepov lastne države zaprti v svojih domovih in oddaljeni od športa, v katerem uživamo in ki je vsem nam prinesel obilico užitkov in veselja. Povsod skrbimo za vse predpisane ukrepe, nosimo maske, ohranjamo varnostno razdaljo in razkužujemo roke. Testi, ki smo jih v zadnjih petih dneh prestali trikrat, so bili vsakič negativni. Dovolite nam trenirati. Dovolite nam igrati,” je na Twitterju zapisal Edo Murić

Podobno toda krajše sporočilo je imel tudi Jaka Blažić, ki je zapisal: “Dovolite nam trenirati, dovolite nam igrati.”.

Oglasil pa se je tudi Klemen Prepelić in dodal: “Sprejeti je potrebno pravilne odločitve. Zavedati se je potrebno, v kakšnem položaju je slovenski šport, najboljši ambasador Slovenije v svetu in ga ne uničevati zaradi ukrepov, ki so povsod drugje urejeni na takšen način, da lahko šport živi naprej.”

Športne ekipe so med pandemijo običajno v karanteni v primeru okužbe s koronavirusom med igralci ali drugim osebjem v klubu. Slovenski zdravstveni inštitut pa je zahteval, da je 10 dni v karanteni celotna ekipa Cedevite Olimpije. Zmaji zato zdaj tekme izgubljajo za zeleno mizo.

Košarkarska zveza Slovenije je medtem oddala vlogo za pridobitev mnenja o načrtovanem zbiranju na NIJZ za vse klube, ki so člani Košarkarske zveze Slovenije, za izvajanje treningov in tekem v obdobju od 9. oktobra do 9. novembra 2020. Hitro so tudi že prejeli pojasnilo v katerem je bilo med drugim zapisano da bo prihajajoči tekmovalni vikend lahko izpeljan.