Cedevita Olimpija nemočna v Italiji

Eurocup 20. Okt 202021:45 > 21:47
Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Košarkarji Cedevite Olimpije so na gostovanju v italijanskem Trentu v četrtem kolu Eurocupa izgubili z 52:61.

Najučinkovitejši v ekipi Trenta so bili Browne s 14, Williams z 10 in Sanders z 9 točkami. Pri Ljubljančanih je 13 točk dosegel Perry, 12 pa Blažič.

Ljubljanski košarkarji so se v Italijo po prihodu iz karantene odpravili optimistično, vendar njihovi upi so se hitro razblinili. Trento je odigral fantastično tekmo. Italijani so bili precej bolj energični in agresivni v obrambi. Z dobro obrambo so prihajali do lahkih košev v tranziciji, tako da po treh četrtinah dvoma o zmagovalcu ni bilo (54:34).

V prvih minutah zadnje četrtine je bilo že +24, nato pa se je Olimpija uspela nekoliko približati, vendar se gostitelji niso niti več trudili tako kot prej.

Trento tako ostaja neporažen, saj je dobil vse štiri tekme in gre zanesljivo proti uvrstitvi v top 16.

Ekipa Jurice Golemca bo imela zdaj naporen ritem tekem. V četrtek bo igrala preloženo tekmo 2. kola lige ABA proti Primorski, tri dni kasneje pa sledi gostovanje pri Partizanu v Beogradu.

Naslednjo tekmo Eurocupa bo Cedevita Olimpija igrala proti grškemu Promitheasu 28. oktobra v domači dvorani.