Lokomotiva iz Kubana premočna za Olimpijo

Eurocup 12. Okt 201622:42 > 22:50
Union Olimpija/Facebook

Union Olimpija je Evropski pokal odprla z domačim porazom proti močni Lokomotivi iz Kubana, ki je bila v Tivoliju boljša z 72:64.

Ljubljančani imajo vsaj na papirju najslabšo ekipo v skupini D Evropskega pokala, a sodeč po obračunu prvega kroga bodo lahko prekrižali načrte vsakemu nasprotniku. Lokomotiva iz Kubana je še lani igrala na na zaključnem turnirju Evrolige v Berlinu (na koncu je zasedel tretje mesto), letošnjo evropsko sezono pa z zmago začela v Tivoliju.

Po izenačeni prvi četrtini (12:12) so si gostje v drugi četrtini nabrali odločilnih sedem točk prednosti, ki so jih nato uspešno zadržali vse do konca srečanja. Za zmago ekipa iz Krasnodarja z 72:64 je bil s 17 točkami najzaslužnejši najboljši strelec srečanja Kenny Gabriel, pri domačih je s 16 točkami in osmimi skoki izstopal visoki Nikola Janković.

Na drugi tekmi skupine D je Valencia s 95:58 razbila Ulm, Hapoel Jeruzalem je prost.