Lokomotiva povozila Olimpijo

Eurocup 16. Nov 201620:12 > 20:31
Union Olimpija/Martin Metelko

Košarkarji Union Olimpije so v Evropskem pokalu Eurocup z rezultatom 77:64 izgubili proti udeležencu zaključnega turnirja Evrolige iz lanske sezone, ekipi Lokomotive Kubana iz Kransodarja. Za Ljubljančane je to peti zaporedni poraz v tekmovanju.

V prvi tekmi košarkarskega sporeda v EuroCupu je Olimpija gostovala v Kransodarju in že pred začetkom tekme je bilo jasno, da bodo Ljubljančani težko iz Rusije pobegnili z zmago. Lokomotiv je prvo četrtino dobil za pet točk, v drugi dosegel še tri točke več od Olimpije in na odmor odšel z osmimi točkami prednosti.

Olimpija je bila tekom tekme dokaj adekvaten nasprotnik absolutnim favoritom tega dvoboja, najbolj razpoložen košarkar Zmajev je bil skozi celotno tekmo Mirko Mulalić, ki je na trenutke sam držal korak z rusko ekipo.

Varovanci Saše Obradovića, ki je sredi sezone na klopi Lokomotiva zamenjal grškega stratega Fotsisa Katsikarisa, so stopnjevali tempo in dobili tudi tretjo in zadnjo četrtino, na koncu pa slavili s 13 točkami razlike. Ekipa iz Krasnodarja je tako še drugič letos premagala Olimpijo in le na račun Ljubljančanov letos vpisala dve zmagi, vse ostale tekme so izgubili.

Najboljši strelec zmagovalne ekipe je bil s 15 točkami Mardy Collins, Andrej Zubkov jih je dodal 10.

Pri Zmajih je blestel Mirko Mulalić z 18 točkami, 12 jih je dodal Devin Oliver, Brandon Jefferson pa je tekmo končal z 11 točkami.

Olimpijo do konca evropske sezone ločijo še tri tekme, že v naslednjem krogu se bodo pomerili z nemškim Ulmom.