Trojka Hrovata padla sekundo prepozno

Eurocup 7. Dec 201620:12 > 20:16
Union Olimpija

Union Olimpija je Evropski pokal sklenila s porazom proti Valencii, ki je v Stožicah slavila s 75:72. Gregor Hrovat je sekundo prepozno zadel trojko za podaljšek ...

Vodilna ekipa skupine D Evropskega pokala se je v Stožicah spogledovala z drugim porazom, a na koncu tudi s kančkom sreče vpisala šesto zmago, Union Olimpija pa je tekmovanje sklenila z zgolj eno zmago. Zmaji so bili proti Valencii blizu drugi, vendar so sprva nespametno zapravili žogo, v zaključku pa je bil semafor hitrejši od Gregorja Hrovata.

Valencia je na samem začetku hitro potrdila status favorita in prvo četrtino dobila z 28:16. Zmaji so do polčasa praktično izničili prednost Špancev (37:39) in napovedali dostojno slovo od Evrope. V tretji četrtini so bili v Stožicah znova natančnejši gostje, ki so tako kot ob koncu prve četrtine znova vodili z 12 točkami prednosti.

V zadnjih desetih minutah so na parketu znova prevladovali domači, vendar v zaključku naredili preveč napak. Po koših Hrovata je Nikola Janković iz črte prostih metov poskrbel za vodstvo z 72:71, kar gostje niso znali kaznovati, vendar so tudi domači hitro zapravili žogo. Na drugi strani je Diot zadel trojko (72:74), nato le en prosti met in Olimpiji ponudil možnost za podaljšek. Devin Oliver je sprva zgrešil trojko, kar je popravil Hrovat, vendar nekaj trenutkov prepozno, saj se je srečanje že končalo.