Zmaji premagali vodilno ekipo skupine Unics Kazan

Eurocup 13. Nov 201920:54 > 21:07
ABA, Union Olimpija, Ales Fevzer

Košarkarji Cedevite Olimpije so na tekmi 7. kroga skupine C v Evropskem pokalu z 81:76 premagali vodlino ekipo v skupini, Unics iz Kazana.

To je za Ljubljančane druga zaporedna zmaga v evropskem tekmovanju, glavni razlog za zadnja uspeha zeleno-belih pa je izrazito boljša igra v obrambi.

Olimpija je v Stožicah dobila uvodne tri četrtine, v zadnji pa so se gostje iz Kazana počasi, a vztrajno vračali, na koncu pa je bilo odločilno zanesljivo izvajanje prostih metov s strani gostiteljev. Odločilne točke je s trojko v končnici prispeval Jaka Blažič, tekmo pa je 43 sekund pred koncem dokončno odločil Maik Zirbes.

Zmaji so tokrat dobili uvodne tri četrtine, v zadnji so se gostje iz Kazana počasi, a vztrajno vračali, vendar so se gostitelji reševali z zadetimi prostimi meti. V zaključku tekme so varovanci Slavena Rimca ostali zbrani, niso delali veliko napak, odločilne točke je s trojko prispeval Jaka Blažič, zmago je 43 sekund pred koncem potrdil Maik Zirbes.

Pri Olimpiji je 20 točk vpisal Hopkins, pri gostih pa je bil s 26 točkami razigran Smith.