Zmaji močnejši za Jarroda Jonesa

Slovenija DP 25. Sep 202011:35 > 11:39
KK Cedevita Olimpija

Cedevita Olimpija se je na igralnem položaju krilnega centra oz. centra okrepila z Jarrodom Jonesom. Vrstnik Jake Blažiča bo pri svojih tridesetih letih drugi najstarejši košarkar Cedevite Olimpije, za Rokom Lenijem Ukićem. Novinec v dresu ljubljanskega moštva prihaja iz zvezne države Indiana v ZDA.

Jarrod Jones je svoja študentska leta preživel na univerzi Ball State, kjer je v štirih letih odigral 121 tekem, ob tem pa v povprečju beležil 13,2 točke ter 8 skokov na srečanje. Za tem ga je pot vodila na staro celino, kjer se je evropski javnosti predstavil v ukrajinskem prvenstvu kot član Kieva.

Po uvodni sezoni svoje profesionalne kariere se je 205 centimetrov visoki krilni center preselil na Madžarsko, kjer je v dresu Albe Fehérvár leta 2013 dvignil pokal državnih prvakov. Kasneje je pri naših vzhodnih sosedih zaigral še za moštvo Atomerőmű SE. Po krajši epizodi v francoski drugi ligi pri moštvu JA Vichy, se je Jones vrnil na Madžarsko, kjer je zasedbi Szolnoki Olaja v sezoni 2015/16 pomagal do osvojitve svojega drugega naslova državnega prvaka. Leta 2016 je zaigral tudi v dresu madžarske reprezentance.

V sezoni 2016/17 se je Jones preselil v moštvo Victoria Libertas Pesaro in nase opozoril z odličnimi predstavami v italijanskem državnem prvenstvu. Sezono je končal izkupičkom 19,2 točk ter 10,1 skokov na tekmo. Po izkušnji v Italiji, se je košarkar, ki velja za odličnega strelca z razdalje, odločil za korak naprej ter pred sezono 2017/18 podpisal za turško Pınar Karşıyako. V dresu slednje je nadaljeval z odlično formo iz pretekle sezone. V košarkarski Ligi prvakov je bil s povprečjem 18,8 točk drugi strelec tekmovanja, ob tem pa je povprečno na srečanje vknjižil še 6,6 skoka ter 2,2 asistence.

Jones, ki velja za nadpovprečno mobilnega košarkarja za svojo višino, se je v sledeči sezoni pridružil moštvu AS Monaco Basketa, kjer je v prvi polovici sezone sodeloval z bivšim trenerjem Zmajev, Sašom Filipovskim. V dresu kluba iz Azurne obale je debitiral v Evropskem pokalu, kjer je povprečno dosegal 8,6 točk na srečanje, ob tem pa zbiral še po 5,4 skoka.

Preteklo sezono se je izkušeni ameriški košarkar vrnil v Turčijo, kjer je oblekel dres Darussafake. V okviru 7Days EuroCupa je oktobra 2019 s soigralci gostoval v Stožicah. Na obračunu s Cedevito Olimpijo je dosegel devet točk, vse izza črte za tri točke. Sezono na evropski sceni je zaključil s povprečjem 9,8 točke ter 6,3 skoka

Ob odličnem skoku v obrambi, ki je ena izmed glavnih odlik novopečenega Zmaja, se je Jones večkrat izkazal tudi z izjemnim strelskim navdihom. V poletni ligi NBA pred sezono 2018/19 je v dresu Miami Heat na srečanju z New Orleans Pelicans dosegel 31 točk.

Sani Bečirović, športni direktor KK Cedevita Olimpija:
Na igralnem položaju visokega igralci smo po poškodbi Mangoka Mathianga potrebovali zamenjavo. Na tržnici enostavno ni igralca, ki bi lahko tako enostavno zapolnil vrzel, ki je nastala po poškodbi Mangoka. Odločili smo se, da bomo šli malenkost v drugo smer, in v Cedevito Olimpijo zvabili Jarroda Jonesa. Slednji lahko igra na obeh visokih položajih, primarno pa je krilni center, ki lahko po potrebi igra tudi mobilno petico. Okrepili smo svoje vrste, ob tem pa bomo morali nekoliko spremeniti sistem naše igre, in preostale košarkarje porazdeliti na druge igralne položaje.”

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
Jarrod Jones v Cedevito Olimpijo prihaja kot zamenjava za Mangoka Mathianga. Po njegovi nesrečni poškodbi smo enostavno morali reagirati, saj nam je manjkal košarkar, ki lahko igra na visokih igralnih položajih. V zadnjem času, ki ga ni bilo veliko, smo opravili številne analize, saj smo morali sprejeti dejstvo, da na trgu ni veliko igralcev. Za Jarroda smo dobili veliko pohval o njegovi kvaliteti in karakterju, v svoji karieri pa je zaigral v številnih zelo dobrih kolektivih. Gre tudi za košarkarja, ki lahko igra tako na centru, kot tudi na krilnem centru. Zadeti zna tudi z razdalje, zato bomo morali nekoliko prilagoditi našo igro njegovim karakteristikam.”

Jarrod Jones, igralec KK Cedevita Olimpija:
Navdušen sem nad tem, da sem postal del Cedevite Olimpije. Gre za odličen klub z bogato tradicijo. Veselim se razburljive sezone ter priložnosti, da dodam svoj del v zgodovino klub. Komaj čakam, da prispem v Ljubljano. Nadejam se odlične sezone.” (vir: cedevita.olimpija.com)