Janković potrdil prihod Petrola v Olimpijo

Slovenija DP 18. Maj 201711:32 > 11:47

Po poročanju RTV Slovenija so pred košarkarsko Olimpijo lepši časi. Sodelovanje s Petrolom se bo kot kaže uresničilo.

V javnosti že dalj časa krožijo govorice o sodelovanju Petrola in košarkarske Olimpije, te pa se bodo kot kaže uresničile. To je za TV Slovenija potrdil tudi ljubljanski župan Zoran Janković.

Prav Janković je eden izmed ključnih ljudi, ki že dalj časa sodeluje pri reševanju finančnih težav Olimpije. Prvi mož Ljubljane ima glavno besedo pri številnih pomembnih odločitvah v klubu, na vprašanje o Petrolu, kot možnemu generalnemu pokrovitelju, pa je Janković z nasmehom odgovoril, da je res nekaj na tem.

Vse bližje je tudi ustoličenje novega predsednika KK Olimpija. To mesto naj bi zasedel Tomaž Berločnik, ki je sicer predsednik uprave Petrola. Berločnik se je temu položaju dalj časa upiral, a so večmesečna prepričevanja kot kaže zalegla.

Obetajoče spremembe bodo zagotovo povsem prevetrile vodstvo kluba, glavna želja novih odgovornih pa bo zagotovo pridobitev še večih finančnih vložkov drugih sponzorjev. Janković je za RTV še povedal: “Ta klub sponzorjev je izjemno dobro uglašen, tudi direktorji oziroma predsedniki uprav teh podjetij se med sabo dobro razumejo, tako da je pred Olimpijo svetla prihodnost.

Težko pričakovana skupščina Olimpije je napovedana za konec maja, takrat pa bodo znane tudi vse druge podrobnosti. V javnosti se pojavljajo tudi govorice, da bi v novi sezoni na klop Olimpije sedel Jure Zdovc, ki je trenutno brez kluba.