Olimpija dobila novega direktorja in ime

Petrol Olimpija

Slovenski košarkarski državni in pokalni prvaki nosijo novo ime. Z današnjim dnem je generalni pokrovitelj KK Olimpija Ljubljana postala največja slovenska energetska družba Petrol d.d.

Zmaji bodo v prihodnjih sezonah na košarkarskih tekmah doma in v Evropi ponosno nosili ime Petrol Olimpija Ljubljana. Petrol d.d. je s klubom izpod Rožnika sklenil tri letno pokroviteljstvo in s tem postal tudi del imena najuspešnejšega slovenskega košarkarskega kolektiva.

Klub se je po svojem pokrovitelju prvič poimenoval v letu 1975, ko je nosil ima Brest Olimpija, pozneje Iskra Olimpija in Smelt Olimpija. Od leta 1997 dalje je klub nosil ime Union Olimpija po generalnem sponzorju Pivovarni Union, ki v okviru skupine Heineken ostaja v družini velikih pokroviteljev kluba tudi v prihodnje.

Ob tem klub z današnjim dnem dobiva tudi okrepljeno vodstvo. Funkcijo direktorja kluba bo odslej opravljal Roman Lisac, ki ga je na četrtkovi seji soglasno imenoval upravni odbor kluba. Zdajšnji direktor Matevž Zupančič je bil imenovan na funkcijo svetovalca uprave.

Podrobnosti sodelovanja tako z novim generalnim pokroviteljem kot tudi z ostalimi starimi in novimi klubskimi pokrovitelji in partnerji ter osveženo klubsko strukturo bodo v klubu predstavili v mesecu septembru, ko se bo predstavila tudi članska ekipa s svojimi dejavnostmi in cilji.