Petrol Olimpija dobila derbi s Sixt Primorsko

Slovenija DP 2. Nov 201721:17 > 21:31
Petrol Olimpija

Peti krog Lige Nova KBM sta v četrtek odprli Petrol Olimpija in Sixt Primorska. Srečanje so z 88:77 dobili Ljubljančani in poskrbeli da v državnem prvenstvu ni več neporažene ekipe.

Prvi polčas je bil zelo izenačen, prvi pa so pobudo prevzeli gostje, ki so na krilih Tadeja Fermeta in Shawna Kinga povedli s 33:25. Olimpija se je hitro vrnila in po najlepši akciji na tekmi, za katero sta poskrbela Jan Špan in Gregor Horvat povedla s 34:33.

V drugem polčasu je Ljubljančanom steklo v napadu, kjer se je odprlo predvsem Devinu Oliverju. V ključnih trenutkih se mu je pridružil še Jordan Morgan in gostje so ostali brez odgovora. Olimpija je v 32. minuti povedla z 69:59 in nato tekmo mirno pripeljala do konca.

Najboljši strelec srečanja je bil na koncu Oliver, ki je vpisal 21 točk. Olimpijo naslednji izziv čaka že v soboto, ko varovance Gašperja Okorna čaka gostovanje v Zagrebu. Nasprotnik bo Cedevita, ki jo vodi Jure Zdovc.