Olimpija in Primorska polfinale začenjata z zmago

Slovenija DP 9. Maj 201820:46 > 20:58
Petrol Olimpija/Twitter

S sredinimi tekmami se je začel polfinale Lige Nova KBM. Petrol Olimpija je z 92:79 premagala Rogaško. Sixt Primorska in Krka sta z obračunom začela ob 20.15.

Polfinale slovenskega državnega prvenstva se igra na dve zmagi. Petrol Olimpija brani lanski naslov, v ponovitvi lanskega finala pa je velik favorit. Olimpija je tekmo začela suvereno in od prve minute naprej narekovala tempo igre. Gostje so bili blizu le ob koncu prvega polčasa, ko so se približali na točko zaostanka (40:39). Ljubljančani so do odločilne prednosti prišli v tretji četrtini, ki so jo dobili s 26:16 in povedli s 70:55.

Gostitelji so na koncu skok dobili s kar 48:24, najbolj razpoloženi košarkar pa je bil Jordan Morgan, ki je dosegel 24 točk in vpisal še osem skokov. Pri Rogaški se je s 17 točkami izkazal Rashun Davis.

Olimpija lovi 24. uvrstitev v finale državnega prvenstva ter 17. naslov. Rogaška je v zadnjih treh letih dvakrat igrala v finalu, naslova še ni osvojila.

Rebec s 27 točkami potopil Krko

Na drugi polfinalni tekmi so zasluženo zmagali košarkarji Sixt Primorske, ki so Krko ugnali z 88:71. Blestel je Matic Rebec, ki je tekmo končal pri 27 točkah in bil vso srečanje nerešljiva uganka za novomeške branilce. Domačini so zadeli kar 14 trojk in bili uspešnejši tudi pri skoku.

Rebec in Tadej Ferme sta že v prvem polčasu poskrbela za visoko prednost Primorcev, ki so prvi del dobili s 47:35. Krka se je v nadaljevanju dvakrat zelo približala, a so gostitelji vselej našli odgovor. Pri Krki je bil s 14 točkami najboljši strelec Paolo Marinelli.

Finale, ki se igra na tri zmage, se bo začel v soboto, 19. maja.