SIXT Primorska do prve superpokalne lovorike

Slovenija DP 24. Sep 201821:27 > 21:30

V Tivoliju sta danes Petrol Olimpija in SIXT Primorska otvorila novo košarkaško sezono s superpokalno tekmo. Prvo lovoriko v novi sezoni je osvojila

Košarkarji Sixt Primorske so prvič osvojili slovenski superpokal. V dvorani Tivoli so prepričljivo premagali Petrol Olimpijo s 83:71.

Za Koprčane je to druga lovorika v zgodovini kluba. Tudi prvo, slovenski pokal Spar, so februarja letos osvojili v hramu slovenskega športa.

Zmaga Sixt Primorske je več kot zaslužena, saj so Ljubljančane nadigrali v vseh pogledih. Do odločilne prednosti so prišli že v drugi četrtini, ko so naredili delni rezultat 20:0 in prišli do prednosti 31:14.

Ljubljančani so imeli svoje minute le ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine, ko so z delnim izidom 10:0 prišli na 54:63 in malo kasneje na 60:67. Sixt Primorska je odgovorila z osmimi zaporednimi točkami in zanesljivo prišla do zmage. Petrol Olimpija je nastopila brez kapetana Mirze Begića – današnji zdravniški pregled je pokazal, da njegovo zapestje ni poškodovano.

Pri Petrolu Olimpiji je imel le en igralec dvomestno število točk – Blaž Mesiček jih je zbral 14, pri Sixt Primorski pa so izstopali Marko Jagodić Kuridža, ki je bil s 23 točkami (met iz igre 9:10, 7 skokov, indeks 28) izbran za MVP superpokala, Lance Harris (20 točk, 4 skoke, 3 podaje) ter Marjan Čakarun (17 točk, 8 skokov, indeks 23).

PETROL OLIMPIJA 71:83 SIXT PRIMORSKA
Mesiček 14, Lapornik in Lazić (5 skokov) po 9; Jagodić Kuridža 23 (7 skokov), Harris 20, Čakarun 17 (8 skokov).