Petrol Olimpija na derbiju visoko ugnala Sixt Primorsko

Slovenija DP 2. Nov 201821:27 > 21:33
Petrol Olimpija/Ales Fevzer

Košarkarji Petrol Olimpije so brez težav dobili osrednji obračun 4. kroga Lige Nove KBM. Ljubljančani so Sixt Primorsko odpravili z 81:61 in se tako oddolžili za poraz v superpokalu.

Nekoliko oslabljeni državni prvaki, zaradi poškodbe je manjkal tudi prvi organizator Scottie Reynolds, so z odličnim metom za tri točke v manj kot desetih minutah zaostanek 49:51 pretopili v vodstvo z več kot 20 točkami. Prvo ime tekme je bil s 15 točkami Mirza Begić, s 14 točkami pa se je izkazal tudi Aleksandar Lazić. Primorce je pokopal predvsem slab met za tri točke (7/29) in kar 20 izgubljenih žog.

Dvoboj je bil sicer do 26. minute zelo izenačen, nato pa je Olimpija s peterko Špan, Lapornik, Bubnić, Lazić in Begić zmajem priigrali lepo prednost. V tretji četrtini je blestel predvsem Jan Špan, ki je takrat dosegel vseh svojih 11 točk. Gostje so v drugem polčasu dosegli le 22 točk.