Zdovc brez milosti: Nismo ekipa

Košarkarji Šenčurja so na drugi četrtfinalni tekmi Lige Nova KBM pred domačimi gledalci s 73:70 odpravili Petrol Olimpijo in poskrbeli, da bo odločitev o potniku med najboljše štiri padla v torek na odločilni tretji tekmi v Ljubljani.

Šenčur je vodil tudi z 18 točkami prednosti, kljub temu pa na koncu trepetal za zmago. Petrol Olimpija je imela pri vodstvu domačih z 71:70 na voljo dva prosta meta, vendar se je v ključnih trenutkih Marku Simonoviću zatresla roka in zmaga je ostala na Gorenjskem za izenačenje v seriji na 1:1.

Gledalci so v prvi četrtini spremljali izenačeno srečanje (15:15). Domači so se odlepili v drugi četrtini, ko je za prednost devetih točk ob polčasu s trojko v zadnji sekundi poskrbel Tovilović (41:32). V nadaljevanju je Šenčur še nadgradil svojo igro in povedel z 18 točkami prednosti (57:39), a so se zmaji uspeli vrniti v igro. Olimpija se je priključila z delnim izidom 16:3, v zaključku pa imela napad za zmago. Ramo Rizvić je Simonovića šest sekund pred koncem zaustavil z osebno napako, na črti prostih metov pa je 20-letni košarkar iz Črne gore obakrat meril nenatančno. Na drugi strani je Marko Popadić ohranil mirno kri, dvakrat zadel in potrdil zmago Šenčurja.

Pri domačih je bil s 14 točkami najbolj učinkovit Smiljan Pavić, Rizvić je 11 točkam dodal še sedem skokov in pet podaj, medtem ko je bil pri gostih s 13 točkami in osmimi podajami najbolj razpoložen Roko Bažim.

“Odnos, ki so ga igralci prikazali na tako pomembni tekmi, je nesprejemljiv. Zaigrali smo brez kakršnekoli želje po zmagi in energije. Na plan so prišle slabosti Petrol Olimpije iz te sezone. Nismo ekipa. Včasih imam občutek, da nekateri igralci komaj čakajo, da se sezona zaključi. Napravili smo veliko začetniških napak. Ne spomnim se, kdaj sem jih nazadnje videl toliko na takšni ravni tekmovanja. Odigrali smo zelo slabo. Tudi, ko smo prišli v položaj, da bi tekmo lahko zmagali, si te zmage ne bi zaslužili. V torek nas čaka odločilna tekma, na kateri pred domačimi navijači preprosto moramo slaviti zmago,” je po srečanju za uradno spletno stran zmajev dejal vidno razočarani trener Ljubljančanov Jure Zdovc.

Po dveh gladkih zmagah proti Zlatorogu si je kot prva nastop v polfinalu že zagotovila Sixt Primorska. V polfinale sta se uvrstila tudi Helios Suns in Krka. Domžalčani so bili na drugi tekmi od Hopsov iz Polzele boljši z 80:78, Dolenjci pa so v gosteh Rogaško odpravili z 80:74.