Krka doma Tajfun ustavila pri 37 točkah

Slovenija DP 1. Feb 201722:03 > 22:13
Krka/Dargo Perko/kosarka.si

Košarkarji Krke so v 17. krogu Lige Nova KBM doma visoko s kar 67:37 odpravili Tajfuna. Žiga Dimec je tekmo sklenil pri 13 točkah in 14 skokih, Erjon Kastrati je prispeval točko manj.

Krkaši so brez težav vknjižili štirinajsto zmago v tej sezoni domačega prvenstva. Pred domačimi gledalci sotekmo odlično odprli in povedli 9:0. Vodilna ekipa prvenstva je močan tempo diktirala tudi v nadaljevanju in imela ob polčasu že skoraj dvajset točk prednosti (32:14).

V drugem polčasu so Novomeščani držali vajeti igre v svojih rokah in bili še posebej učinkoviti v zadnji četrtini, ki so jo dobili s štirinajstimi točkami razlike. Najboljši posameznik dolenjske zasedbe je bil Žiga Dimec, ki je zbral 13 točk in kar 14 skokov, v dresu Tajfuna je Malcolm Grant dosegel 14 točk.

“Sedaj smo z eno nogo že izpolnili prvi cilj, uvrstitev v ligo za prvaka in gremo tako naprej,” je bil po tekmi zadovoljen trener domačih Dejan Mihevc.

Tajfun se bo na zaostali tekmi 12. kroga prihodnjič meril že v soboto, ko doma gosti Helios Suns, Krka pa prihodnjo sredo, 8. februarja, potuje na Polzelo k Hopsom.

Na večerni tekmi je Union Olimpija tesno porazila gorenjski Šenčur (96:92), potem ko so gostje ob polčasu vodili za deset točk (50:60).