Zanesljivi zmagi Koper Primorske in Krke

Slovenija DP 4. Dec 201922:45 > 22:48
KZS

Koper Primorska je tudi drugič v tej sezoni visoko premagala ekipo Zlatoroga. Tokrat sta se ekipi v Treh Lilijah razšli z rezultatom 102:56. Košarkarji Krke so na gostovanju v Podčetrtku zabeležili četrto zaporedno zmago s 60:88.

ZLATOROG LAŠKO 56:102 KOPER PRIMORSKA (21:28, 12:35, 15:17, 8:22)

Najvišjo prednost so gostje dosegli prav ob koncu srečanja, 46 točk razlike pa je hkrati tudi najvišja zmaga v tej sezoni 1. SKL. Koper Primorska je tretjič dosegla več kot sto točk. Koprčani so tako vpisali deveto zmago v 1. SKL in ostajajo neporaženi na domači sceni, Zlatorog pa je doživel sedmi poraz in ostaja pri repu razpredelnice.

Glede na razliko v kakovosti vprašanja o zmagovalcu ni bilo, zato sta oba trenerja tekmo izkoristila za nekoliko trši trening in priložnost ponudila večini igralcev. Pri gostih je izstopal Jan Kosi, ki je odlično izkoristil ponujenih 30 minut na parketu. Zbral je 18 točk ob metu 7:10, imel je deset skokov (5 + 5), ob tem pa še šest ukradenih žog (indeks 33). Točko več je dosegel Aleksandar Lazić. Za domače sta po 15 točk in devet skokov zbrala Dragan Bjeletić in Matic Grušovnik.

TERME OLIMIA PODČETRTEK 60:88 KRKA (19:20, 13:20, 13:27, 15:21)

Čeprav se je tekma v Podčetrtku končala s podobno razliko kot prva v Novem mestu (+ 31), je bil tokratni obračun precej bolj izenačen. Gostje so najvišjo razliko postavili prav pri končnem izidu 88:60. Pred tem so se gostitelji relativno uspešno upirali. Po prvih desetih minutah so zaostajali le za točko, ob odmoru pa je bila razlika osem točk. V drugem polčasu so gostje zaigrali nekoliko trše, dobili tretji del s 27:13 in rešili vprašanje o zmagovalcu.

Prvi strelec tekme je bil izkušeni domači branilec Nejc Strnad (19 točk), pri gostih pa se je izkazal Marvin Jones, ki je zbral 18 točk in 12 skokov.