Pokal Spar: brez presenečenj, CO in Krka v 1/2 finalu

Slovenija DP 13. Feb 202021:19 > 21:29
Koper Primorska/Žiga Mikeli

Cedevita Olimpija in Krka sta bili v četrtfinalu Pokala Spar tudi v drugo boljši od Šenčurja in Hopsov ter sta se uvrstili v polfinale košarkarskega pokalnega tekmovanja.

Po domžalskem Heliosu in Koper Primorski v boju za naslov pokalnega prvaka ostajata še Cedevita Olimpija in Krka.

Cedevita Olimpija je pričakovano prišla do zmage proti Šenčurju. Po zmagi na prvem srečanju s 85:77 so bili Ljubljančani tokrat boljši s 93:83. Najučinkovitejši na parketu je bil pri poražencih Murić z 22-imi točkami in 12-imi ukradenimi žogami. V domači ekipi je bil najboljši Marinković, ki je dosegel 18 točk in ukradel 10 žog, Hopkins je 17-im točkam dodal še 8 ukradenih žog.

Lanskoletni finalisti Pokala Spar polzelski Hopsi tokrat niso priredili presenečenja, Krka je bila boljša tudi v drugo. Po zmagi v Novem mestu s 95:83, so bili Novomeščani na povratnem dvoboju boljši s 75:66. Za Krko je Jošilo dosegel 14 točk in ukradel 8 žog, Lapornik in Ramljak sta dodala po 12 točk. Najučinkovitejši je bil košarkar Hopsov Copot s 15-imi točkami, v svojo statistiko pa je vpisal še 4 asistence.

Dan prej sta se med 4 uvrstila še Helios in Primorska, ki je v pokalnem tekmovanju slavila v zadnjih dveh sezonah.