Edo Murić s trojko v zadnji sekundi užalostil Krko

Slovenija DP 15. Feb 202021:38 > 21:49
KK Cedevita Olimpija

Znana sta oba finalista Pokala Spar. Po veliki drami je Cedevita Olimpija po podaljšku s 93:92 premagala Krko, v finale pa se je uvrstila še Koper Primorska, ki je z 80:72 premagala Helios Sunse.

Noro tekmo med Olimpijo in Krko je s trojko v zadnji sekundi odločil Edo Murić. Novomeščani so sicer s košem Ivana Ramljaka sekundo pred koncem podaljška povedli z 92:90, a na koncu parket zapuščali razočarani.

V nemogočem položaju je trener zmajev Jurica Golemac vzel minuto odmora, Murić pa je v pičlih šestih desetinkah po podaji iz avta in skoku z obrata zadel noro trojko. Murić je bil z 29 točkami tudi prvi strelec tekme, ki je bila polna preobratov, Krka pa je bila že v rednem delu zelo blizu zmagi. Prvi strelec Krke je bil s 23 točkami Jure Balažič.

Prvi polfinale ni bil tako napet. Koper Primorska je hitro prevzela vodstvo in že prvo četrtino dobila za 10 točk (24:14). Ob polčasu so Helios Sunsi zaostajali že za 17 (40:23), slednji pa so nekaj življenja pokazali le na začetku tretje četrtine, ko so zapretili z delnim izidom 2:8. To ni bilo dovolj, da bi Domžalčani prišli do možnosti za preobrat in Primorska je na koncu zasluženo dobila priložnost, da se v nedeljo bori še za tretjo zaporedno pokalno lovoriko.

Prvi mož Primorske je bil s 23 točkami in 14 skoki Aleksandar Lazić, na drugi strani pa je bil s 15 točkami najboljši Blaž Mahkovic.