Koper Primorska tretjič zapored do pokalnega naslova!!

Slovenija DP 16. Feb 202020:26 > 21:24

Koper Primorska je danes v velikem finalu Pokala Špar na Kodeljevem s 93:84 ugnala Cedevito Olimpijo in še tretjič zapored osvojila naslov v tem tekmovanju. Jurica Golemac pa je na klopi zmajev doživel svoj sploh prvi poraz.

Ljubljančani so srečanje sicer začeli odlično, predvsem na krilih izjemnega Jake Blažiča, ki je že v prvih desetih minutah zabeležil kar 16 točk, in prvo četrtino dobili z rezultatom 32:27. Padec je sledil v drugi četrtini, v kateri so Primorci zaigrali izjemno neobremenjeno ter si s poletno predstavo priigrali štiri točke naskoka ob glavnem odmoru (50:46).

V preostanku srečanja smo bili priča srditemu boju Cedevite Olimpije, da bi se vrnila v ospredje, a varovancem Jurice Golemca, ta je na klopi ljubljanskega moštva zabeležil svoj sploh prvi poraz, to do konca obračuna ni uspelo. Koper Primorska je slavila zmago z rezultatom 93:84.

Primorci, ki so končnico odigrali zelo dobro in pametno so tako prišli do svojega tretje zaporednega naslov v tem tekmovanju. Junaka domačih sta bila po številu točk Nejc Barič (22) in Alen Hodžič (15), eno manj sta dodala še Gibbs in Dimec.

Do preobrata zeleno-oranžnim ni pomagala niti herojska predstava Jake Blažiča, ki je srečanje sklenil s 33 točkami.