Druga zmaga Olimpije v 24 urah

Slovenija DP 11. Mar 20209:18 > 9:23
Cedevita Olimpija/Jurij Kodrun

Košarkarji Cedevite Olimpije so v torek stopili na parket na tekmi tretjega kola Lige Nova KBM za prvaka, in v Športni dvorani Domžale z 82:69 premagali Helios Suns.

KK Cedevita Olimpija

Še drugič v manj kot 24 urah so košarkarji Cedevite Olimpije v torek stopili na parket in v Športni dvorani Domžale na tekmi tretjega kola Lige Nova KBM za prvaka premagali Helios Suns (82:69). Za ljubljanske košarkarje je to druga zmaga v drugem delu državnega prvenstva, naslednja preizkušnja pa izbrance glavnega trenerja Jurice Golemca čaka v Ligi ABA, ko bodo gostovali pri novomeški Krki.

Po izjemno pomembni zmagi v regionalnem tekmovanju proti Budućnosti VOLI v prazni stoženski dvorani (81:79), so se košarkarji Cedevite Olimpije v torek v nekoliko spremenjeni zasedbi zoperstavili Helios Suns in zabeležili zmago v Ligi Nova KBM za prvaka. Tudi tokrat pa so tribune samevale, saj sprejeti ukrepi ob širjenju koronavirusa (SARS-CoV-2) ne prizanašajo športnim prireditvam.

Zmaji so obračun v svojo korist obrnili ob koncu druge četrtine, ko so se nekoliko otresli začetne ‘zategnjenosti’ v kolenih po tekmi s podgoriško ekipo večer prej, pred zadnjimi desetimi minutami pa je semafor v Športni dvorani Domžale kazal že 15 točk prednosti za stoženske košarkarje (66:51). Ko je Jaka Blažič na začetku zadnje četrtine dodal trojko za 69:51, je bil obračun tudi dokončni odločen, saj so Zmaji dvoboj brez večjih pretresov pripeljali do mirnega zaključka.

Prednjačil je Jaka Blažič, ki je brezkompromisno rešetal mrežico Domžalčanov, in se na koncu ustavil pri 17 točkah. 16 točk in devet skokov je dodal še Edo Murić, medtem ko so bili dvomestni na koncu še Ivan Marinković (13 točk in sedem skokov), Dominic Artis (12 točk in sedem skokov) ter Mikael Hopkins (11 točk in sedem skokov).

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija: “Čestitke fantom za zmago. Ni bilo tako preprosto najti motivacijo po ponedeljkovi tekmi z Budućnostjo VOLI, ki je bila naporna, tako mentalno, kot tudi fizično. Helios Sunsi so vedno neugodni, predvsem v njihovi domači dvorani. Zelo težko je igrati tudi brez navijačev. Za nas je pomembna zmaga. Na dobri poti smo in tako moramo tudi nadaljevati. Zdaj je naša naloga, da se dobro odpočijemo, in da se pripravimo na naslednjo preizkušnjo,”