Pokal Spar: Olimpija brez težav, spodrsljaj Hopsov

Slovenija DP 14. Feb 201721:24 > 21:46
Union Olimpija

Pokal Spar: Olimpija brez težav, spodrsljaj Hopsov Na prvi tekmi četrtfinala Pokala Spar si je Union Olimpija na prvi tekmi priigrala 17 točk prednosti pred Heliosom. Rogaška je za točko ugnala Zlatorog, medtem ko so Hopsi klonili proti Konjicam.

Konjice so na domačem parketu z 88:84 ugnale Hopse iz Polzele in s tem pripravile prvovrstno presenečenje. Konjičani so namreč edino preostalo drugoligaško moštvo v konkurenci. Kljub vlogi favorita so bili pred srečanjem v taboru Polzelčanov previdni. Tekma je bila sicer vseskozi izenačena, Polzela pa se ni uspela nikakor odlepiti. Nasprotno, za goste je bila usodna zadnja četrtina, ko so zaostajali tudi že za deset točk. Proti koncu so prikazali nekoliko boljšo igro, a jim preobrat ni uspel. Prva zvezda tekme je bil Tomaž Jereb, ki je za Konjičane dosegel kar 43 točk. Povratna tekma bo na sporedu že v sredo.

Na štajerskem derbiju med Rogaško in Zlatorogom so se zmage s 63:62 veselili domačini. Moštvi sta v prvem polčasu prikazali dokaj enakovredno predstavo, v kateri si niti ena niti druga ekipa ni priigrala prednosti. V tretji četrtini so Laščani prvič pobegnili za devet točk, a tudi to ni presenetilo domačinov, ki so v zadnji minuti po košu Dragiše Drobnjaka povedli že s 63:57, a nato do konca trepetali. Povratna tekma bo v sredo v Laškem.

Najmanj težav je imela na prvi tekmi Olimpija, ki je suvereno ugnala domžalski Helios. Tekmeca sicer postajata stara znanca, saj je bilo to drugo srečanje izmed treh v osmih dneh. Tokrat je bil končni rezultat enak tistemu prejšnjemu. Zeleno-beli so bili tekom cele tekme boljši in podjetnejši. Slabe tri minute pred koncem je ljubljanska prednost znašala že 23 točk, zato so si privoščili malce sproščenejšo končnico in na koncu slavili z 87:70. Ljubljančani so imeli pet košarkarjev z dvoštevilčnim izkupičkom, najučinkovitejši je bil Devin Oliver z 21 točkami. Pri poražencih je Marcel Jones dosegel 18 točk.