Gregor Horvat okrepil Helios Suns

Slovenija DP 1. Sep 202012:50 > 12:57
Helios Suns

V domžalsko športno dvorano se po šestih sezonah vrača slovenski reprezentant Gregor Hrovat.

26-letni in 196 cm visoki Primorec Gregor Hrovat se v Domžale vrača po šestih letih. Štiri sezone je odigral za Olimpijo, po eno pa za nemški Bayreuth in turški Afyon Belediyu. V Turčiji je lani v povprečju dosegal po 12,1 točke, 4,5 skoka in 4,8 asistence na tekmo. Po zlatem evropskem prvenstvu 2017 je tudi standardni član slovenske košarkarske reprezentance.

Matevž Zupančič, direktor KK Helios Suns: “Hrovat bo za klub treniral in nastopal z odprto pogodbo, kar pomeni, da lahko vsaka stran sproži predčasno slovo. Glede na trenutno situacijo s pandemijo in povezanimi negotovostmi, je v danih okoliščinah rešitev ustrezna za obe strani. S prihodom edinega tujca Mihaila Sekulovića in povratkom maturanta Bineta Prepeliča bo ekipa končno trenirala v polni postavi. Žal pa ne bo potovala na napovedan turnir na Madžarsko, ki za tuje goste v kratkem zapira svoje meje.”

Gregor Hrovat, Helios Suns: “Rad bi se zahvalil vodstvu kluba in trenerju Dejanu Jakari za ponujen dogovor. V teh negotovih časih je vrnitev v urejeno domačo sredino prava odločitev. Maksimalno se bom potrudil izkoristiti ponujeno priložnost. Veselim se prvih skupnih treningov, verjamem, da bomo dobro sodelovali.”