Ob 20.00 na SK2: Košarkarski praznik v Kranju!

Slovenija DP 17. Sep 202011:29 > 11:37
Sportklub/Matic Burazer

Športna dvorana Planina v Kranju bo drevi gostila uvodno dejanje nove košarkarske sezone. Na tekmi Superpokala, ki ga skupaj s Košarkarsko zvezo Slovenije organizira novi prvoligaš ECE Triglav, se bosta pomerila Cedevita Olimpija in novomeška Krka.

V Kranju bomo spremljali 17. superpokalni obračun, prav tokratna tekmeca pa se lahko pohvalita z največ naslovi. Olimpija ima v vitrinah osem, Krka na drugi strani pet pokalov zmagovalcev. Med seboj sta se moštvi pomerili sedemkrat, nazadnje leta 2017 v Ljubljani, ko so se naslova veselili Ljubljančani. V medsebojnih obračunih so sicer s 4:3 uspešnejši Novomeščani, ki so zadnji naslov z zmago nad Heliosom leta 2016 osvojili v Podčetrtku. Moštvi novo sezono pričakujeta v precej spremenjenih zasedbah, a sodeč po tekmah v pripravljalnem obdobju s polno mero optimizma.

Gostitelj superpokalnega dvoboja je klub, ki si je priigral mesto v prvoligaški druščini. V prihajajoči tekmovalni sezoni je to kranjski ECE Triglav, ki se med najboljše slovenske košarkarske ekipe vrača po sezoni 2006/07. Zaradi omejitve zbiranja števila oseb na javnih prireditvah in prostorskih zmožnostih dvorane v Kranju, vstopnice za tekmo Superpokala ne bodo v prodaji. Uvodno dejanje nove košarkarske sezone si bo namreč lahko ogledalo le nekaj povabljenih gostov s strani organizatorjev.

Obračun lahko od 20. ure naprej spremljate samo na Sportklubu! Tekmo bo za vas komentiral Miha Penko.