Krka v Stožicah kot razbita vojska

Košarka 26. Maj 202122:25 > 22:33 0 komentarjev
Olimpija Krka
Olimpija je dobila prvo tekmo finala.

Košarkarji Cedevite Olimpije so na prvi tekmi finala slovenskega prvnestva povsem nadigrali Krko. V domačih Stožicah so bili boljši s kar 97:45 (21:12, 54:26, 75:41).

Cedevita Olimpija je v desetem finalu proti Krki prepričljivo dobila prvo tekmo. Gostitelji so slavili s kar 52 točkami razlike in tako napravili pomemben korak na poti do že 18. naslova državnega prvaka.

Prva četrtina je sicer pripadla košarkarjem Olimpije, ki so se po uvodnem zaostanku treh točk razigrali v napadu in z delnim izidom 9:0 Krki pobegnili na 18:9. Veliko zaslug za to je imel tudi Edo Murić, ki je dosegel sedem točk.

Prednost Ljubljančanov je počasi, a vztrajno rasla tudi v nadaljevanju, pa čeprav so zelo hitro izpolnili bonus osebnih napak. Zmaji so strnili svojo obrambo, solidni pa bili tudi v napadu, kjer so na račun uspešnega skoka prihajali do novih napadov. Po polovici druge četrtine so košarkarji Olimpije vodili že za 19 točk (35:16), ko je Rok Stipčević napravil še nešportno osebno napako nad Kendrickom Perryjem, pa se je zdela gostujoča zasedba povsem razbita. Na glavni odmor je odšla ob vsega 26 doseženih točkah in s kar 28 točkami zaostanka.

Po taktih Olimpije se je odvijala tudi drugi polčas. Nerazpoloženim gostom ni šlo nič od rok, Ljubljančanom prav vse. Ko je prednost pred koncem tretje četrtine znašala na kar +36 za domače, je že postalo jasno, da je tekma odločena. Trener zmajev Jurica Golemac je v zadnji četrtini zato priložnost ponudil tudi mlajšim košarkarjem, ki so obračun brez težav pripeljali do konca.

Najboljša strelca pri Cedeviti Olimpiji sta bila Perry z 20 točkami in Jarrod Jones, ki jih je dosegel 17, za Krko pa so trije igralci dosegli po sedem točk.

Ekipi se bosta znova pomerili že v petek. Tekma v Novem mestu se bo pričela ob 16. uri.