Danes druge tekme četrtfinala

Košarka 6. Maj 202112:52 > 13:50 0 komentarjev
Rion Cortez Brown, Jaka Blažič, Jarrod Jones, Cedevita Olimpija
Cedevito Olimpijo danes čaka gostovanje na Polzeli. Foto: Cedevita Olimpija

V košarkarski ligi Nova KBM bodo danes na sporedu vse štiri druge tekme četrtfinala. Glede na razliko v kakovosti, prikazano na prvih srečanjih, bi lahko danes dobili vsaj dva četrtfinalista.

Pred košarkarji so druge tekme četrtfinala v državnem prvenstvu. Po prvih tekmah so prednosti Cedevita Olimpija, Krka, Helios in Rogaška.

Ljubljančani so na prvi tekmi doma visoko premagali Hopse s Polzele (97:48), pri čemer je največ točk dosegel Luka Ščuka z 18 točkami. Vse drugo kot zanesljiva zmaga Olimpije bi bilo veliko presenečenje. Zagotovo pričakujemo, da se Hopsi ne bodo predali, in da bodo skušali napraviti vse, da popravijo vtis s prve tekme. Mi moramo zadržati enako raven energije, predvsem v igri v obrambi. Zagotovo pa moramo prepričati fante, da ne smejo podcenjevati nikogar. Nihče nima takšne kakovosti, da lahko kogarkoli podcenjuje. Na Polzelo se odpravljamo pripravljeni na to, da zaključimo četrtfinalni niz,” je po prvem srečanju razmišljal trener zmajev Jurica Golemac. Tekma na Štajerskem se začne ob 18. uri.

Ob istem času bodo na parket stopili tudi košarkarji Tajfuna in Krke. Šentjurčani so bili na prvi tekmi nemočni v Novem mestu, kjer so domači zmagali kar s 105:66. Po 16 točk so za dolenjsko moštvo prispevali Leon Stergar, Rok Stipčević in Luka Lapornik. “Čaka nas druga tekma, na kateri moramo iti na vse, na zmago, da dobimo serijo z 2-0 in da imamo več časa za pripravo na naslednje tekme,” je po torkovi zmagi razmišljal Stergar.

Pol ure kasneje se bosta v Šenčurju udarila domači klub in Helios iz Domžal. Helios je v torek v domači dvorani zmagal s 70:62, a bi bila končna razlika lahko precej višja, če Domžalčani ne bi v zadnji četrtini storili veliko napak. Gorenjci so zadnjih deset minut dobili z izidom 28:15 in to je igra, ki jo bodo skušali ponoviti tudi danes. Prenos bo na Sportklub 3!

Zvečer (ob 20.30) pa drugi obračun v četrtfinalnem nizu čaka še Terme Olimia in Rogaško. Podčetrtčani so na prvi tekmi že v 11. minuti vodili s 33:17, Rogaška pa je v drugem polčasu izid preobrnila in pred zadnjo četrtino povedla z 61:59. Po izenačenem zaključku so se zmage vendarli veselili Slatinčani. “S pomembno zmago na prvi tekmi smo naredili prvi korak k uvrstitvi v polfinale. Moramo narediti še drugega, saj smo zdaj v psihološki prednosti,” je po prvi tekmi povedal trener Rogaške Damjan Novaković. Kljub poraz je bil zadovoljen tudi trener Podčetrtka Davor Brečko: “Celo prvo tekmo smo bili boljši nasprotnik. Danes pričakujem zmago in na koncu tudi napredovanje v tej četrtfinalni seriji.” Prenos bo na Sportklub 3!