Krkaši maščevali ‘noro’ Murićevo trojko in lovijo 4. naslov

Košarka 23. Maj 202110:28 > 12:02 0 komentarjev
Luka Lapornik, Krka
Luka Lapornik, junak zmage Krke proti Cedeviti Olimpiji.

Košarkarji novomeške Krke so v polfinalu pokala uprizorili prvovrstno presenečenje, potem ko so s košem ob sireni premagali močno favorizirano Cedevito Olimpijo. Njihov trener pred finalnim obračunom s Šentjurjem miri strasti in pravi, da je ta zmaga le vstop v finale in nič drugega. Finale se s studijskim delom prične ob 20. uri na programu Sportklub 1!

Novomeščanom je v polfinalu pokala Špar uspel veliki met. Dobesedno lahko rečemo, potem ko je ob zvoku sirene trojko zadel Luka Lapornik. S tem se je končal črn niz Krke v letošnji sezoni, ki so do te tekme izgubili vseh pet medsebojnih obračunov s Cedevito Olimpijo.

Vztrajali smo celo tekmo. Vem, da moji igralci imajo karakter. Prepričeval sem jih, da lahko premagajo Olimpijo. Letos smo že velikokrat izgubili, a to nič ne šteje. To je druga tekma, polfinale je polfinale, enostavno se je treba znova dokazovati,” je po dvoboju razlagal Dalibor Damjanović, trener Krke.

Izjemno željo po zmagi je dokazoval tudi med vodenjem ekipe, med tekmo ga je večkrat zaneslo tudi na parket. A akcije za zmago ni narisal glavni strateg Krkašev, temveč njegov pomočnik. Komaj 23-letni Matic Šiška.

Akcija Krke za koš ob sireni in zmago z 82:80

Ni bila nič posebnega, smo jo že odigrali večkrat. Verjeli smo v naše fante, to je bilo najbolj pomembno,” pove do ušes nasmejani otrok Krke, doma iz Jurke vasi pri Straži. Je nekdanji mladinski reprezentant, ki ga je zaustavila poškodba kolena. Pot si zdaj utira v trenerskih vodah.

Maščevanje za Murićevo trojko

Mogoče je bilo to maščevanje za lanski pokal,” je na kratko zadnjo akcijo pokomentiral tudi junak, ki je zadel odločilno trojko, Luka Lapornik. Spomnimo, tudi lani sta se Krka in Olimpija pomerila v polfinalu pokala. Takrat so s 93:92 slavili zmaji, potem ko je koš za zmago v podaljšku zadel Edo Murić.

Nora trojka Murića za zmago v polfinalu v sezoni 2019/20

Krka je sicer v soboto vodila že za 19 točk, ko je semafor sredi druge četrtine kazal 41:22. Sledile so črne minute. “Ni veliko ekip v Evropi, kaj šele naša, ki zna držati takšen rezultat. Potem smo začeli razmišljati. Namesto, da bi o obrambi, ki nam je prinesla rezultat, kajti dali smo dovolj točk, ob polčasu 42, smo začeli razmišljati napadalno, egoistično, nismo podajali žoge soigralcu, komplicirali smo in padli v krč,” je krizo pred polčasom opisal Damjanović.

Ker so letos Krkaši precej nihali, je prav tako ohladil strasti in svoje moštvo nemudoma pričel pripravljati na nedeljskii finale: “Mi smo letos že par tekem zmagali za 40, naslednjo pa smo bili katastrofa. Pred tekmo sem dejal, da je na Olimpiji velik pritisk, mi smo se jih držali in več kot zasluženo zmagali. Zdaj moramo spočiti glave, ne smemo slaviti, ta zmaga je bila samo vstop v finale in nič drugega!

Dalibor Damjanović, Krka
Dalibor Damjanović, trener KK Krka.

Šentjur presenetil Rogaško

Nasproti jim bo stal Šentjur. Poznajo jih dobro, z njimi so se pomerili tudi v četrtfinalu državnega prvenstva, ko so jih presenetljivo namučili in izsilili odločilno tretjo tekmo. V dvorani Leona Štuklja so jih nato odpihnili s parketa s kar 99:47.

Šentjur je izredno neugodna ekipa, zelo dobro vodena. Oni so naredili vrhunski posel, kar se tiče slovenske lige in pokala. Aleša Pipana zelo cenim. Vem, da so sestavili ekipo pozno v oktobru, ali celo v novembru in so prišli v finale pokala. Lahko jim samo čestitam,” pred finalom pravi Damjanović.

V prvem polfinalu je Šentjur s 101:94 izločil Rogaško in s tem prekinil kar pet let trajajoč niz porazov proti lokalnim rivalom! Zadnjič so jih namreč premagali 7. maja 2016.

Aleš Pipan, Šentjur
Aleš Pipan, trener Šentjurja.

Smo pokazali, da znamo igrati košarko. Slab prvi polčas, ves čas smo jih lovili, v obrambi dobivali preveč lahkih košev. V drugem polčasu smo strnili obrambo, odigrali še bolj konkretno in hrabro v napadu. Posledično smo povedli in vodstvo držali do konca tekme,” je po prvi uvrstitvi v finale pokala za Šentjur dejal njegov trener Aleš Pipan.

Pipan je pred finalom razbremenil svoje varovance: “To je nagrada za težko sezono. Težka je bila za vse, tudi za nas. Imajo samo še to finale, ki so si ga zaslužili in lahko bodo uživali v košarki.”

Krka bo v finalu pokala zaigrala sedmič in lovi četrti naslov. Šentjur, državni prvak iz sezone 2015/16, pa v finalu pokala debitira in torej v tem tekmovanju napada prvo lovoriko.