“Slišiš parket, na nogometu travo rasti, groza”

Košarka 28. Maj 20218:00 0 komentarjev
Navijači na tribunah Stožic na derbiju Cedevita Olimpija - Krka.

Se še spomnite, kdaj ste nazadnje obiskali kakšen športni dogodek v Sloveniji? Morda, če ste se tekme udeležili v zadnjih dneh, odkar so navijači znova dovoljeni na tribunah. V sredo so se tako na tekme Cedevite Olimpije v Stožice gledalci vrnili po kar 233 dneh! Že danes ob 16. uri, ko je na sporedu druga tekma finala državnega prvenstva, tudi s prenosom na Sprotklubu, se vračajo še v Novem mestu.

Vse od izbruha pandemije novega koronavirusa, ki je marca 2020 izbruhnila tudi v Sloveniji, so bili navijači na tribunah prisotni le za kratek čas. Od poletja do začetka oktobra, ko je država, tokrat še za daljše obdobje, za navijače znova zaprla športne objekte.

Nič čudnega torej, da je bila ena glavnih tem pred začetkom letošnjega finala Lige Nova KBM, prav vrnitev navijačev. Kapetan Olimpije Jaka Blažič je tako dejal, da je že skoraj pozabil, kako je igrati pred polnimi tribunami.

Želel si je podpore, probamo mu jo dati. Dolga sezona je bila v tišini. Naredili bomo vse, da se nas bo čim bolj slišalo,” so v pogovoru za Sportklub dejali člani navijaške skupine Ledeni Zmaji. Sicer so bolj poznani kot ljubitelji hokeja, a jih že več let lahko vidimo in slišimo tudi na košarkarskih tekmah.

Navijači na stranskem tiru od 4. oktobra 2020

Nekaj navijačev smo med sredino tekmo v Stožicah povprašali, če se spomnijo zadnjega obiska največje dvorane v Sloveniji. “Na zadnji odprti tekmi, ki je bila. Krka je bila nazadnje, se mi zdi. Kakšno leto nazaj,” je za Sportklub odgovoril Gašper, zvesti navijač Olimpije.

Drugi je dodal: “Uh, več kot eno leto. Zagotovo. Skupaj smo bili nazadnje.”

Gašper je imel prav. Zadnjo tekmo pred gledalci je Olimpija odigrala v prvem krogu Lige ABA proti Krki. Natančneje 4. oktobra 2020, ko je v živo videl zmago svojih ljubljencev s 77:69. Do naslednje je čakal kar 233 dni.

Med obema tekmama z navijači, so zmaji na domačem parketu odigrali kar 28 tekem pred praznimi tribunami: “Žalostno je. Slišiš parket, na nogometu travo rasti, groza. Tišina ubija šport.”

Stožice Stožice
Navijači na tribunah Stožic na derbiju Cedevita Olimpija - Krka.

Ker v dvorani ni bilo toliko navijačev, kot bi si vsi ljubitelji košarke in športa nasploh želeli, tudi pozen večerni termin sredi tedna zagotovo ni pripomogel k obisku, si vsi tisti, ki so prišli, zaslužijo še večje spoštovanje.

V dvorano le s potrdilom

Upoštevati so morali tudi posebna pravila, ki dodatno omejujejo in zmanjšujejo udeležbo. Pred vstopom v dvorane je namreč potrebno predložiti bodisi potrdilo o cepljenju zoper Covid-19, potrdilo o prebolelosti, ali negativni PCR ali hitri test, ki ni starejši od 72 ur.

Tukaj smo zaradi ekipe, ne zaradi nas. Da jim bo čim bolj lagodno igrati na domačem parketu,” nam je odvrnil navijač zmajev.

Super je, da smo spet navijači. Da imamo kam iti, ne samo domov, delati in spati. Da se gre na pijačo in se začnemo družiti, ljudjem se bo strgalo doma,” je vrnitev na tribune pozdravil Kristjan.

Ob visokem vodstvu Olimpije, ob polčasu je vodila že za 28 točk, so bili Ljubljančani dobro razpoloženi. “To je Olimpija, počakajmo do konca,” se je pošalil navijač, ki je želel ostati neimenovan.

S tem je seveda ciljal na nesrečen izpad v polfinalu pokala Spar. Črn scenarij se tokrat ni odvil, zmaji so na koncu slavili za neverjetnih 52 točk.

Naslednja tekma je torej na sporedu že v petek ob 16. uri. Drugi dvoboj finala gosti dvorana Leona Štuklja v Novem mestu.

Krkaši obljubljajo drugačen obraz, kot so ga prikazali v Stožicah. Zmaji, da bodo nadaljevali z igro na vso moč od prve do zadnje minute. Kako bo na parketu, preverite na programu Sportklub 3.

Spored finala Lige Nova KBM:

Druga tekma: 28.5. ob 16:00
Krka – Cedevita Olimpija /0:1/

Tretja tekma: 30.5. ob 17:30
Cedevita Olimpija – Krka

Morebitna četrta tekma: 1.6. ob 20:30
Krka – Cedevita Olimpija

Morebitna peta tekma: 3.6. ob 20:30
Cedevita Olimpija – Krka

// – izid v zmagah. Serija se igra na tri zmage.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!