Po vroči končnici v polfinale še Helios

Košarka 8. Maj 202118:25 > 18:36 0 komentarjev
Helios Domžale - Šenčur
Helios Domžale - Šenčur (Foto: KK Helios Domžale)

Olimpiji in Rogaški so se v polfinalu končnice slovenskega državnega prvenstva pridružili še košarkarji Helios Suns. V Domžalah so slavili po pravem trilerju v zadnjih minutah (68:66). Zadnjega polfinalista bo dal nedeljski dvoboj med Krko in Šentjurjem.

V Domžalah smo večji del obračuna spremljali podobno sliko, kot na drugi tekmi dvoboja v Šenčurju, kjer so bili košarkarji Heliosa zelo nerazpoloženi v napadu. Gostje so po košu Davida Kralja sredi druge četrtine povedli za 11 (21:32). Ko je 37-letni Hasan Rizvić 6:38 pred koncem tretje četrtine ob košu izsilil še osebno napako in zadel prosti met, je bilo na semaforju že 34:47.

V zaključku tretje četrtine so se domači le prebudili. Ko je minuto pred koncem tega dela tekme na pet točk zaosanka z atraktivnim alley-oop zabijanjem znižal Urban Oman se je zdelo, da se tekma preveša na stran domačih.

Napeto je bilo vse do zadnje sekunde tekme. Kralj je 1:25 pred koncem zadel oba prosta meta in izid izenačil na 64. Junak Heliosa je bil prav Oman. 44 sekund pred koncem je po protinapadu ostal sam na trojki in hladnokrvno zadel. Srdjan Tešić je še znižal na točko zaostanka, a gostje do konca dvoboja niso več zadeli koša. Trojko za zmago je zapravil Jan Novak. Po skoku v napadu je gostom ostala še slaba sekunda za napad, a s prepoznim izmetom, prehitela ga je sirena, nove priložnosti ni izkoristil Kralj.

Prvi strelec Heliosa je bil Tadej Ferme z 21 točkami, 16 jih je za poražence prispeval Novak.

Helios se bo v polfinalu pomeril z Olimpijo. Medtem ko se bo Rogaška pomerila z boljšim iz dvoboja Krka – Šentjur.