Preplezati morajo goro, a še verjamejo

Košarka 28. Maj 202120:39 > 20:43 0 komentarjev
Matic Šiška, pomočnik trenerja KK Krka.

V novomeški Krki so pred drugim finalnim obračunom obljubljali drugačen obraz in ga tudi prikazali. Cedeviti Olimpiji so nudili dober odpor, a kljub temu po izteku časa parket zapuščali sklonjenih glav. Zdaj so pred izjemno težko nalogo, za naslov morajo Ljubljančane premagati trikrat zapored.

Če smo na prvi tekmi v Stožicah gledali enosmerni promet, ki se je končal z zmago Cedevite Olimpije za 52 točk, je bilo v dvorani Leona Štuklja precej drugače. Tekma je bila izenačena od prve do zadnje minute.

O izenačenosti priča podatek, da je bila najvišja razlika na tekmi 11 točk in to šele ob končnem izidu 64:75. Vse do zadnje minute nobena ekipa ni vodila za več kot devet.

Dva dneva smo govorili o tem, da na drugi tekmi pričakujemo veliko boljšo igro Krke, ki je zaigrala z veliko energije. Novomeščani niso imeli nič za izgubiti, in tako so tudi igrali,” je po zmagi povedal Jurica Golemac, trener zmajev.

Dalibor Damjanović je po visokem porazu na prvi tekmi, na domačem parketu obljubil drug obraz. Njegovi varovanci so ga res prikazali, a ga je Damjanović v drugem polčasu spremljal s tribun, saj je bil že pred koncem prvega izključen zaradi ugovarjanja sodnikom.

Upajo na vrnitev v Novo mesto

Vodenje ekipe je zato prevzel Matic Šiška, njegov 23-letni pomočnik: “Težka tekma, težek ritem, še izključili so nam glavnega trenerja, a smo se res borili. Zato zahvala vsem fantom, še posebej Škifiću, ki je zaradi poškodbe igral v velikih bolečinah. Sedaj bomo naredili vse, da v nedeljo zmagamo in da bomo igrali še četrto tekmo v Novem mestu.”

Da izsilijo četrto tekmo, bodo morali Novomeščani zmaje premagati v Stožicah.

Naš edini cilj je bil, da se vrnemo in se oddolžimo za poraz z 52 točkami v Stožicah. Zato smo se morali enostavno stepsti, zato čestitam soigralcem in trenerjem, več kot toliko nam danes ni uspelo narediti. Na koncu smo naredili nekoliko preveč napak, a vseeno smo z današnjo tekmo lahko zadovoljni,” je dodal Nejc Barič, s 15 točkami prvi strelec Krke.

Serija se ob vodstvu Olimpije z 2:0 znova seli v Ljubljano. “Čestitke fantom za zmago, nova tekma pa je pred nami že v nedeljo. Nič še ni odločeno,” je pred tretjo tekmo svoje varovance še posvaril Golemac.

Zmaji so le še korak od naslova, odločilno zmago bodo torej lovili na domačem parketu, v nedeljo ob 17:30. Tudi s prenosom na Sportklubu.