Dominantna Zvezda do trojne krone

Crvena zvezda mt:s

Košarkarji Crvene zvezde so ubranili naslov srbskih prvakov, potem ko so v finalni seriji gladko s 3:0 odpravili FMP Železnik. Rdeče-beli se veselijo trojne krone.

Crvena zvezda je tretjo tekmo velikega finala srbskega državnega prvenstva proti FMP Železniki pred več kot sedem tisoč navijačev v dvorani “Aleksandar Nikolić” dobila prepričljivo s 87:57. Rdeče-beli so sezono tako sklenili s trojno krono, potem ko so že bili najboljši v srbskem pokalu in ABA ligi.

Zvezda je silovito začela srečanje in povedla s 13:0. Gostje so prve točke dosegli komaj v četrti minuti iz črte prostih metov. Aktualni prvaki tudi v nadaljevanju niso popuščali, prednost je naraščala vse do konca prve četrtine, ki so jo dobili s 30:9.

Gostje so v drugi četrtini le vzpostavili ravnotežje, tako da je Zvezda na odmor odšla s prednostjo 22 točk. Ognjen Dobrić je v prvem polčasu blestel z 19 točkami, od tega 13 v prvih desetih minutah igre.

Zvezda je v tretji četrtini še povečala prednost in ta del igre dobila z 29:18 in takrat je že bilo jasno, da titula ostaja na “Malom Kalemegdanu”. Zvezda je na koncu slavila s 87:57 in več kot prepričljivo potrdila 18. naslov državnih prvakov v zgodovini.

Dobrić je bil s 25 točkami najučinkovitejši akter srečanja, Nemanja Dangubić jih je dosegel 16. Aleksa Radanov in Isaiah Austin sta prispevala po 13 točk za FMP.