Koš Barona za peti zaporedni naslov Crvene zvezde

Uncategorized 17. Jun 201921:41 > 22:10
KK Crvena zvezda

Košarkarji Crvene zvezde so s košem v zadnji sekundi, ki ga je dosegel Billy Baron, premagali Partizan s 76:75, in tako s končnih 3-1 v zmagah osvojili svoj 20. naslov državnega prvaka. Pri Partizanu vložili pritožbo, ker naj bi Američan pri odločilnem košu napravil korake. Odločitev v torek.

KK Crvena zvezda mts

V dvorani Aleksandra Nikolića je tekma trajala skoraj dve uri in pol. Rdeče-beli so imeli po prvi četrtini 7 točk prednosti (23:16). V drugi četrtini so bile moči precej bolj izenačene (19:18). Crvena zvezda je tako ob polčasu vodila za 8 točk (42:34).

V drugem polčasu pa odlična četrtina črno-belih, ki so jo dobili z rezultatom 18:10 in kar naenkrat sta bili moštvi poravnani pred začetkom zadnje četrtine. V zadnjih desetih minutah tekme je najprej prišlo do polurne prekinitve zaradi udara strele v streho dvorane. V nadaljevanju pa so navijači spremljali izjemno napeto končnico.

Pri rezultatu 75:74 za Partizan, nekaj sekund do konca srečanja, je odgovornost pri Crveni zvezdi prevzel Billy Baron, ki se je odločil za polaganje pod košem nasprotnika in v tej nameri tudi uspel. Toda, pri Partizanu so bili mnenja, da je 28-letni Američan napravil korake in po tekmi so črno-beli tudi že vložili pritožbo. Odločitev bo padla v torek.

Če ostane pri tem rezultatu bo Crvena zvezda osvojila svoj 20. naslov državnega prvaka.