Shante Evans za Slovenijo debitirala z odliko

Reprezentance 18. Maj 201721:50 > 21:58
KZS

Slovenske košarkarice so na pripravljalni tekmi pred EP v gosteh premagale Madžarsko s 77:64. Blestela je Evansova s 17 točkami.

Poleg Evansove so dvomestno število točk dosegle Nika Barič (12), Sandra Piršič in Teja Oblak (obe po 11) ter Eva Lisec (10). Pri Sloveniji je priložnost za igro dobilo enajst košarkaric.

S prvo pripravljalno tekmo sem lahko zadovoljen. V štabu smo se dogovorili, da bomo danes poskušali zmagati, zato priložnosti za igro niso dobile vse igralke. Odigrali smo zelo dobre tri četrtine in izredno slab tretji del srečanja, v katerem smo prejeli preveč točk. Tekma bo za nas pomembna za dobro analizo,” je dejal selektor Damir Grgić.

Na prvi tekmi v slovenskem dresu sem se počutila odlično. Odigrale smo zelo dobro srečanje, vendar imele tudi nekaj slabših minut, ko smo nasprotnicam dovolile, da nas ujamejo. Pomembno je, da gremo korak za korakom in napredujemo. Predvsem moramo izboljšati igro v obrambi,” je pojasnila Evansova.

Slovenska reprezentanca se pripravlja na prvi nastop na evropskem prvenstvu, na katerem se bo v skupini C pomerila z reprezentancami Francije, Grčije in Srbije. Evropsko prvenstvo bo med 16. in 25. junijem potekalo na Češkem, Slovenke bodo igrale v Pragi.